Audi A4 najpopularniejsze w Niemczech

Audi A4 najpopularniejsze w Niemczech22.01.2009
Aktualne dane dotyczące rejestrowanych samochodów jednoznacznie poświadczają fakt, że Audi A4 jest najpopularniejszym w Niemczech samochodem klasy Premium. Żaden inny model z tego segmentu nie może pochwalić się liczbą ...

...98.714 zarejestrowanych w ostatnim roku samochodów. Także Audi A6 w swoim segmencie plasuje się na czołowej pozycji z 45.304 zarejestrowanymi samochodami. Druga generacja ikony designu – Audi TT – zostało zarejestrowane w Niemczech 10.630 razy i tym samym było najpopularniejszym samochodem sportowym w tym kraju.

„Audi jest obecnie najlepiej rozwijającą się marką Premium w regionie. Tę dynamikę udaje nam się utrzymać dzięki nowym modelom” – powiedział Rupert Stadler, Prezes Zarządu AUDI AG. „W trudnej sytuacji rynkowej chcemy nadal umacniać naszą pozycję w Niemczech i Europie Zachodniej.”

Audi A4 otrzyma wkrótce kolejny bodziec, pozwalający utrzymać jego popularność: w najbliższych tygodniach u europejskich dilerów pojawią się wersje z najmocniejszymi silnikami serii S4 - Limousine i Avant. Nowe A4 Avant wprowadzone zostało na rynek dopiero w kwietniu 2008 roku. Ten najlepiej sprzedający się model z Ingostadt obok wyróżnienia jako samochód flotowy, przyznanego przez niemieckie czasopismo Auto-Flotte, otrzymał także liczne inne nagrody i zwyciężył w większości ważnych testów porównawczych.

Udoskonalone A6 zawitało na rynku we wrześniu 2008 roku. Audi A6 – również zdobywca Flottenawards w swojej klasie – jest obecnie najpopularniejszą limuzyną biznesową w Niemczech.

Wprowadzone w ubiegłym roku Audi TTS z jeszcze mocniejszym silnikiem jest pierwszym modelem „S” w tej klasie. Audi TT TDI zadebiutowało jako pierwszy samochód z silnikiem wysokoprężnym wśród seryjnych samochodów sportowych.

Źródło: Audi