Gigantyczne Audi TT pod Ingolstadt

Gigantyczne Audi TT pod Ingolstadt16.07.2009
Ingolstadt zyskało nowy, charakterystyczny punkt na swojej mapie - w sam raz na setną rocznicę istnienia firmy Audi. Gigantyczne Audi TT zostało kilka dni temu zaprezentowane przez członka zarządu ds. zasobów ludzkich w Audi AG.,..

...dr Wernera Widuckela i burmistrza Ingolstadt, dr Alfreda Lehmanna na rondzie Audi. Konstrukcja złożona ze stalowych ram, którą pokazywano już w Berlinie, Hong Kongu, Pekinie i Monachium ma 10,2 m długości, 4,5 m szerokości i 3,25 m wysokości i waży około 10 ton.

Gigantyczne Audi TT pod Ingolstadt 1 "Jesteśmy zachwyceni, że ten pojazd znalazł nowy dom w tym znanym i ruchliwym skrzyżowaniu w Ingolstadt." - powiedział Widuckel podczas oficjalnej prezentacji rzeźby. "Od teraz rzeźba będzie zarówno ozdabiać centrum ronda Audi, jak i służyć jako symbol silnych więzi firmy z miastem i regionem."

Olbrzymie Audi TT to produkt nowoczesnej technologii: na komponenty pojazdu składają się m.in. laminat z włókna szklanego, tworzywo Neopor. Polakierowana powierzchnia zajmuje zaś 150 m kwadratowych.

Wyprodukowana specjalnie dla potrzeb inicjatywy "Niemcy - Kraj Pomysłów" rzeźba stała przy Bramie Brandenburskiej w Berlinie w 2006 roku, a później w Pekinie, Hong Kongu i Monachium. W zeszłym tygodniu wielkie samochody ciężarowe przywiozły ją do Ingolstadt, a w zeszły piątek żuraw przeniósł ją na specjalną podstawę umieszczoną po środku ronda Audi. Ma być symbolem Ingolstadt jako atrakcyjnej lokalizacji biznesowej. Prezentacja rzeźby była kolejnym etapem przygotowań do obchodów "100 lat marki Audi".

Źródło: Audi