Nowe Audi A4 - prawdziwe Audi

Nowe Audi A4 - prawdziwe Audi06.11.2000
Nowe Audi A4 wyposażono w mocne a jednocześnie oszczędne silniki benzynowe oraz TDI. Wszystkie jednostki benzynowe spełniają wymogi norm emisji szkodliwych związków EU-IV, wszystkie silniki TDI - EU-III ...

Nowe Audi A4 - prawdziwe Audi 1 Nowe Audi A4 wyposażono w mocne a jednocześnie oszczędne silniki benzynowe i TDI. Wszystkie jednostki benzynowe spełniają wymogi norm emisji szkodliwych związków EU-IV, wszystkie silniki TDI - EU-III.

Audi zastosowało w modelu A4 po raz pierwszy dwa motory zasilane benzyną o nowej konstrukcji z aluminiowa obudową: 2-litrowy rzędowy czterocylindrowiec o mocy 96 kW (130 KM) i 3-litrowy V6 o mocy 162 kW (220 KM). Ofertę silników benzynowych zamyka znany czterocylindrowy 1,8 T o mocy 110 kW (150 KM). W odmianach TDI na początek do wyboru mamy 1,9 o mocy 96 kW (130 KM) oraz 2,5 V6 o mocy 132 kW (180 KM). Objętość baku wynosząca obecnie 70 litrów umożliwia użytkownikom silników TDI przejechanie ok. 1300 km (1.9 TDI).

W Audi A4 możemy wybierać pomiędzy napędem na przednie koła a stałym napędem na obie osie, czyli quattro, do tego dostępne są skrzynie pięcio- lub sześciobiegowe lub przekładnia automatyczna - multitronic.

Nowe Audi A4 - prawdziwe Audi 2 Aluminiowe podwozie dzięki niskiej masie nieuresorowionej dba o bardzo dobrą dynamikę jazdy. uzupełnieniem dla komfortowego resorowania jest doskonała precyzja manewrów. Karoseria A4 łączy dyskretny sportowy charakter i konsekwentną nowoczesną architekturę - z aerodynamiczną, perfekcyjną linią i typowym dla Audi dynamicznym kształtem. Reflektory z przejrzystego szkła, charakterystyczna kratownica i wysoko poprowadzona dolna krawędź okien bocznych podkreślają przynależność do aktualnej linii projektowej Audi.

Ilość urządzeń high-tech skoncentrowana w modelu A4 dla kierowcy może się okazać całkiem zmysłowym przeżyciem. Wspaniała ergonomia poprzednika w nowym modelu jest jeszcze bardziej dopracowana; kokpit i wnętrze auta są jak uszyte na miarę ubranie. Dodatkowo Audi A4 oferuje pasażerom dużo przestrzeni wewnątrz. Znacznie zwiększona ilość miejsca na kolana w tylnej części samochodu jest tu tak samo oczywista jak zwiększona przestrzeń na głowę i ramiona. Ponadprzeciętna jest także pojemność bagażnika - 445 l.

Szczególnie przekonujący jest wysoki poziom komfortu i jakości, odpowiadające wymaganiom samochodowej wyższej klasy. To wrażenie potwierdza wyposażone w dobrej jakości materiały wnętrze. Swobodny dobór materiałów obiciowych i kolorów wnętrza pozwala kierowcy uczynić z A4 swój własny samochód marzeń.

Nowe Audi A4 - prawdziwe Audi 3 Bezpieczeństwo to jeden z najważniejszych rozdziałów w nowym A4. Wysoki jego poziom, z którego znane są pojazdy Audi rozwinięto konsekwentnie także w A4. Elektroniczny system stabilizacyjny ESP należy do wyposażenia seryjnego, tak jak proponowana przez niemieckiego producenta nowość, czyli elektroniczny asystent hamowania, który wspomaga kierowcę podczas awaryjnego hamowania zwiększając nacisk hamulca i skracając znacznie drogę potrzebną do zatrzymania samochodu.

Sideguard, tj. system poduszek powietrznych chroniących okolice głowy, należy do wyposażenia podstawowego wszystkich Audi A4. Poduszki te rozpościerają się od przedniego do tylnego słupka, tworząc w ten sposób doskonałą ochronę dla uczestniczących w kolizji. Nowoczesne, inteligentne czujniki zastosowane w przednich poduszkach powietrznych rozpoznają, jak poważny zdarzył się wypadek i częściowo lub w pełni aktywują poduszkę powietrzną. Pasażerowie skorzystają na podwyższonej odporności na zgniecenia karoserii i zmniejszonej podatności kabiny na deformację.

Nowe Audi A4 stanowi kamień milowy w historii marki. Łączy dziesięciolecia doświadczeń pionierskich quattro i TDI Audi z techniką przyszłości. Prawdziwe Audi.

Źródło: Kulczyk Tradex