Audi mocno inwestuje w przyszłość

Audi mocno inwestuje w przyszłość08.01.2010
Audi także w przyszłości utrzyma wysoki poziom inwestycji w nowe produkty i technologie: plan na lata 2009 - 2012 przewiduje inwestycje w wysokości 7,3 miliarda euro. 80 procent inwestycji - a więc 5,9 miliarda euro - przeznaczonych będzie na rozwój nowych produktów, ...

...dalszą optymalizację konwencjonalnych napędów oraz rozwój modeli elektrycznych i hybrydowych. Marka z czterema pierścieniami rozszerzy do 2015 roku swoją paletę modeli z dotychczasowych 34 do 42. Axel Strotbek, Członek Zarządu ds. Finansów i Organizacji AUDI AG wyjaśnił: „Zaplanowanymi inwestycjami w nowe produkty i koncepcje mobilności, takie jak napęd elektryczny, budujemy podstawy pod przyszły rozwój naszego przedsiębiorstwa.”

W nadchodzącym roku Audi wprowadzi na rynek wiele nowych samochodów. Paleta produktów zostanie rozszerzona w 2010 roku między innymi o modele A1, A7, A8 i R8 Spyder. Ponadto pod koniec roku Audi zaprezentuje Audi Q5 Hybrid, które jako pierwsza pełna hybryda tej marki zostanie wprowadzone na rynek na początku 2011 roku. „Także w przyszłości będziemy finansować wszystkie zaplanowane inwestycje z operacyjnego cashflow” – podkreślił Strotbek.

Również niemieckie zakłady znają swoją przyszłość: w latach 2009 – 2012 przedsiębiorstwo zainwestuje łącznie około 3,8 miliarda euro w zakłady w Ingolstadt i Neckarsulm. „To wyraźny znak dla naszych niemieckich zakładów. Audi nastawia się z wyprzedzeniem na przełom technologiczny w motoryzacyjnym świecie. Zaangażowanie i wysokie kwalifikacje pracowników w rodzimych zakładach są podstawą, która pozwoli na wprowadzenie tych zmian” – wyjaśnił Peter Mosch, Przewodniczący Rady Zakładowej Audi.

Ingolstadt otrzyma około 2,5 miliarda euro, Neckarsulm około 1,3 miliarda euro. Inwestycje w zakładzie Ingolstadt będą dotyczyć głównie nowego centrum przekładni i emisji, narzędzi w tłoczni dla nowego Audi A1 oraz struktur produkcyjnych dla modeli A3 i A4. W Neckarsulm główny nacisk położony będzie na modele A6, A7 i A8 oraz nowe stanowiska testowe dla silników.

Źródło: Audi