Audi A6 niezawodne według DEKRy

Audi A6 niezawodne według DEKRy01.02.2010
DEKRA opublikowała najnowszy raport awaryjności 2010. Według zestawienia, Audi A6 cechuje się najwyższą jakością przy długim przebiegu. Tytuł "najlepszego z wszystkich klas", trafił do Audi A6 już po raz drugi z rzędu. Kolejny model marki, ...

...Audi A4 w kategorii "samochód z najmniejszą liczbą usterek" uplasował się na drugiej pozycji.

Rzeczoznawcy z firmy DEKRA wyróżniają te samochody, które przy długim przebiegu wykazują się najmniejszą liczbą usterek i dzięki temu można je określić mianem niezawodnych samochodów, przy długim użytkowaniu. Na potrzeby raportu rzeczoznawcy DEKRA przeanalizowali sprawozdania z ponad 15 milionów przeglądów technicznych przeprowadzonych w ciągu dwóch ostatnich lat. Pod uwagę brano tylko usterki odnoszące się do używanych aut w 150 najważniejszych modelach. Dane odnotowywano tylko wtedy, gdy przynajmniej 1000 samochodów danego modelu z odpowiednim przebiegiem zostało sprawdzonych. Dzięki takim zasadom oceny DEKRA gwarantuje kupcom samochodów obiektywną ocenę używanych pojazdów.

Audi A6 okazało się być nie tylko najbardziej niezawodną limuzyną biznesową producenta z Ingolstadt, ale również tym z modeli Audi, który odniósł największe sukcesy. W tym roku Audi sprzedało na świecie ponad 175 900 samochodów tego modelu.

Audi A6 bardzo dobrze wypadło również w statystykach usterek firmy ADAC – w wyższej klasie średniej oraz klasie wyższej odnotowano największą bezawaryjność. W ten sposób Audi A6 zdystansowało po raz siódmy z rzędu swoich konkurentów do nagrody niezawodności.

Źródło: Audi