Poznaj Audi w wirtualnym świecie

Poznaj Audi w wirtualnym świecie22.02.2010
Jako pierwszy producent samochodów Audi ma swoje miejsce na PlayStation Home. Audi Space, to wirtualny świat stworzony przez architektów i stylistów. Oferta jest bogata. Na przykład 11 lutego odwiedzający byli świadkami prezentacji Audi A1.

W spektakularnej grze – wyścigu, bierze udział Audi e-tron. A na zwycięzców czeka ekskluzywny apartament Audi.

Poznaj Audi w wirtualnym świecie 1 PlayStation Home to trójwymiarowa, społecznościowa usługa online dla graczy PlayStation 3. Od momentu uruchomienia, 17 grudnia 2009 roku, odwiedzający mogą znaleźć w Audi Space wiele informacji o marce z czterema pierścieniami. Największą atrakcją jest gra – wyścigi „Audi Vertical Run” z Audi e-tron w roli głównej – zagrało w nią już ponad milion osób. Cztery silniki elektryczne przyspieszają elektryczny samochód w tej grze do 200 km/h.

Urozmaicona trasa prowadzi między wieżowcami, wysoko ponad dachy miasta. Nad drapaczami chmur świata PlayStation, z widokiem na góry, znajduje się także główna wygrana: urządzone z rozmachem apartamenty Audi.

Najlepsi kierowcy będą podziwiać architekturę typową dla Audi, opartą o Terminale Audi - nowoczesne salony sprzedaży z całego świata – o czystej stylistyce, z dużymi oknami. Naturalnie nie może zabraknąć samochodu. Nowego e-trona można zaparkować na środku salonu. Otaczające budynki przypominają drapacze chmur z Tokio i Szanghaju. Całość została opracowana przez renomowane biuro architektoniczne Allmann Sattler Wappner.

„Celem naszego projektu było przybliżenie marki Audi specjalnej grupie docelowej w emocjonalnym i interaktywnym otoczeniu. W pełni wykorzystaliśmy możliwości, jakie oferuje Sony na PlayStation Home” – skomentował Kai Mensing z Audi Online Marketing. Lothar Korn, szef działu Komunikacji Marketingowej w Audi objaśnił, że osadzenie marki w wirtualnym świecie jest kolejnym ważnym elementem dla marki z czterema ringami: „Audi jest progresywną marką także pod względem komunikacji.

Poznaj Audi w wirtualnym świecie 2Audi Space na PlayStation Home to doskonały przykład, który mimo futurystycznej atmosfery pozostaje typowy dla Audi.” Charakterystyczna dla Audi jest też muzyka w tle.

W każdym miejscu, w którym gracz się znajduje, rozbrzmiewa pasująca do danej atmosfery muzyka. Opiera się ona na Audi Corporate Sound, który odpowiada za niepowtarzalną tożsamość marki także pod względem akustycznym. Te wszystkie detale łączą się harmonijnie w jedną całość. Po niecałych dwóch miesiącach Audi Space zanotowało już ponad 700.000 odwiedzin. W „PlayStation Home Awards 2009” na stronie Alphazone4.com Audi od razu otrzymało pierwsze nagrody w kategoriach „Najlepszy Apartament” i „Najlepsza nagroda w mini-grze”. A wirtualny świat Audi rośnie i rozkwita dalej: po premierze Audi A1 pojawi się wkrótce odpowiednia gra z tym modelem.

Korzystanie z platformy, a tym samym wirtualne jazdy próbne dostępne są bezpłatnie dla wszystkich użytkowników PlayStation 3. Warunkiem jest pobranie PlayStation Home na konsolę.

Źródło: Audi