W październiku Audi A6 z silnikiem 2.0 TDI

W październiku Audi A6 z silnikiem 2.0 TDI17.09.2004
W październiku na polskim rynku pojawi się Audi A6 z silnikiem 2.0 TDI. To propozycja dla osób, które cenią sobie komfort podróżowania w wygodnych warunkach, a jednocześnie dużą wagę przywiązują do takich cech jak ekonomiczność jazdy ...

W październiku na polskim rynku pojawi się Audi A6 z silnikiem 2.0 TDI. To propozycja dla osób, które cenią sobie komfort podróżowania w wygodnych warunkach, a jednocześnie dużą wagę przywiązują do takich cech jak ekonomiczność jazdy. Audi A6 2.0 TDI można już zamawiać w Autoryzowanej Sieci Dealerskiej. Cena podstawowa to 165 tysięcy złotych.

W październiku Audi A6 z silnikiem 2.0 TDI 1 Silnik 2.0 TDI osiąga moc 140KM i rozpędza auto do 210 km/h. Maksymalny moment obrotowy dostępny jest już od 1750 obrotów na minutę, a maksymalną moc silnik osiąga przy 4000 obrotów na minutę. Od 0 do 100 km/h auto przyspiesza w 10,3 sekundy. Moc silnika przenoszona jest przez manualną sześciostopniową skrzynię biegów.

Zużycie oleju napędowego w cyklu miejskim wynosi 8 litrów, a pozamiejskim 4,9 litrów na 100 km. W sumie średnio daje to zużycie 6 litrów na 100 km. Biorąc pod uwagę pojemność zbiornika paliwa (70 litrów), bez tankowania można przejechać średnio 1200 kilometrów.

Wyposażenie standardowe obejmuje m.in.: ABS z ESP, poduszki powietrzne dla kierowcy, pasażera, poduszki boczne z przodu i z tyłu oraz kurtynę powietrzną, wielofunkcyjne koło kierownicy oraz dźwignię zmiany biegów obszyte skórą, wspomaganie układu kierowniczego uzależnione od prędkości jazdy (servotronic), automatyczną klimatyzację, czujnik zmierzchowy świateł z czujnikiem deszczu, reflektory przeciwmgielne, szesnastocalowe aluminiowe obręcze kół.