Audi A8 - na drodze ku World Wide Web

Audi A8  - na drodze ku World Wide Web28.05.2010
Audi A8 jest pierwszym samochodem na świecie, który na życzenie już w fabryce może zostać wyposażony w hotspot WLAN - bezprzewodowy dostęp do internetu. Pasażerowie mogą równocześnie korzystać aż z ośmiu urządzeń typu laptop, Apple iPad ...

...czy też netbook połączonych z internetem dzięki modułowi WLAN zamontowanemu w samochodzie i poprzez UMTS.

Audi A8  - na drodze ku World Wide Web 1 Bezprzewodowe surfowanie po internecie, odczytywanie informacji, danych i maili z sieci firmowej, czy też pobieranie najnowszych aplikacji do iPada - z tego wszystkiego mogą korzystać pasażerowie Audi A8, równie komfortowo i bezpiecznie jak w swoim biurze. Standard kodowania WPA2 zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo przy transmisji danych.

Korzystanie z hot spotu WLAN jest bardzo proste. Aby aktywować dostęp do internetu z prędkością maksymalną 7.2 Mbit/s kierowca musi włożyć kartę SIM do opcjonalnego telefonu samochodowego z Bluetooth. Alternatywnie można połączyć się z siecią także przez Bluetooth używając kompatybilnego telefonu komórkowego z SIM-Access-Profile.

Komunikacja z internetem odbywa się poprzez zamontowany w samochodzie moduł UMTS i antenę dachową Audi A8, co gwarantuje maksymalną stabilność połączenia przy doskonałej jakości odbioru.

Źródło: Audi