Audi na prąd nad Jeziorem Bodeńskim

Audi na prąd nad Jeziorem Bodeńskim04.06.2010
Elektryzujące wrażenia gwarantowane: od dziś do 6 czerwca Audi Tradition będzie prezentowało w świecie klasyków nad Jeziorem Bodeńskim model studyjny z elektrycznym napędem - Audi e-tron. Dodatkowo, z okazji jubileuszu ...

...„30 lat quattro“, przyjedzie samochód, który odniósł wiele sukcesów: Audi Rallye quattro z 1984 roku, a na specjalnej wystawie modeli elektrycznych Audi pokaże historyczne auta z alternatywnym napędem.

Motoryzacyjna pasja przeniesiona w przyszłość: Audi e-tron, wyczynowy samochód sportowy z czysto elektrycznym napędem.

Audi na prąd nad Jeziorem Bodeńskim 1Audi pokazało ten model studyjny na międzynarodowej wystawie samochodowej IAA we Frankfurcie w 2009 roku – przyszłość spod znaku czterech pierścieni rozpocznie się już w 2012, wówczas Audi wprowadzi na rynek małą serię modelu inspirowanego tym samochodem. Prawdziwe źródło impulsu i z pewnością samochód, który przyciągnie wielu zwiedzających wystawę.

Fascynująca, mocna i pięknie brzmiąca maszyna Audi Rallye quattro A2 z 1984 roku: podczas jazdy demonstracyjnej na targowym torze za jej kierownicą zasiądzie dwukrotny niemiecki mistrz rajdowy Harald Demuth. Między jazdami rajdowy bolid z turbodoładowanym, pięciocylindrowym silnikiem (360 KM przy 7000 obr./min) będzie można podziwiać na stoisku Audi. Jadąc tym samochodem Stig Blomqvist zdobył w 1984 roku tytuł rajdowego mistrza świata, a Audi zdobyło mistrzostwo jako marka.

Wystawa specjalna „111 lat elektrycznych pojazdów“ pozwala spojrzeć w interesującą przeszłość. Tutaj Audi Tradition wystawia historyczne modele z alternatywnym napędem m.in.: samochód elektryczny Slaby-Beringer, który w latach 1919 – 1924 był produkowany w późniejszych zakładach DKW-Spandau oraz Audi Duo pierwszej generacji z 1990 roku.

Źródło: Audi