Elton John sprzedał Audi A1 za 350 000 funtów

Elton John sprzedał Audi A1 za 350 000 funtów28.06.2010
Słynny brytyjski piosenkarz, kompozytor i showman noszący szlachecki tytuł, Sir Elton John zorganizował w zeszły czwartek specjalny, doroczny bal dobroczynny na rzecz fundacji wspierającej chorych na AIDS. Dlaczego powinno to zainteresować fanów motoryzacji?

Ponieważ jednym z punktów programu była aukcja specjalnego modelu Audi A1.

Elton John sprzedał Audi A1 za 350 000 funtów 1 Wygląd nowego hatchbacka Audi zaprojektował współczesny artysta brytyjski, Damien Hirst, on też własnoręcznie pomalował karoserię. Trzeba przyznać, że zrobił, co mógł, by auto zwracało na siebie uwagę – nadwozie aż krzyczy ostrymi kolorami, z przewagą różowego. Nam wygląda to bardziej, jakby artysta potknął się i oblał pojazd kilkoma wiadrami farby, ale w końcu my nie znamy się na sztuce.

Na bal do prywatnej rezydencji Eltona Johna w Windsorze przybyło ponad 700 ważnych gości z całego świata. Jeden z nich był na tyle hojny, że wylicytował różowe Audi za 350 000 funtów.

Fundacja Eltona Johna w 15 krajach prowadzi specjalne programy wspierające ludzi chorych na AIDS, dostarczając im leków, informacji, oferując schronienie oraz jedzenie.

Źródło: Audi