Salony Audi jak Big Brother?

Salony Audi jak Big Brother?06.07.2010
Audi wprowadza w serwisach w Wlk. Brytanii nowatorski program, który pozwoli klientom na podglądanie pracy mechaników. Już niedługo serwisy Audi w Wlk. Brytanii zostaną wyposażone w AudiDirect Reception System. Pod tą skomplikowaną nazwą kryje się ...

...system audiowizualny, który pozwoli klientom serwisów podglądać mechaników przy pracy. Jak wygląda to w praktyce?

Każdy z mechaników wyposażony jest w kamerę i mikrofon, które przyczepione są do jego głowy w trakcie wykonywania naprawy. Klient zajmuje wygodne miejsce w poczekalni i na monitorze obserwuje postęp prac. Co więcej, za pomocą dwukierunkowego systemu audio może zadawać pytania i komunikować się z szefem serwisu. W myśl nowego programu pracownicy mają cierpliwie udzielać odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania. Szef Audi w Wlk. Brytanii Jeremy Hicks twierdzi, iż pozwoli to zwiększyć zaufanie do usług serwisowych.

Pozostaje jednak pytanie, jak czują się sami pracownicy Audi. Będą pracowali pod wielką presją, a co więcej, dociekliwi klienci będą im zadawali szereg pytań. Nie wpłynie to pozytywnie na koncentrację. Naszym zdaniem posunięcie jest wysoce ryzykowne. Zobaczmy jak brytyjscy mechanicy poradzą sobie w roli bohaterów reality show.

Źródło: foto: Audi, informacja: Moto Target