Nowe Audi A6 - pierwsze zdjęcia szpiegowskie!

Nowe Audi A6 - pierwsze zdjęcia szpiegowskie!12.08.2010
Oto nowe Audi A6 "przyłapane" podczas pierwszych testów ulicznych. Samochód już od dawna wymagał gruntownych zmian, gdyż na tle konkurencji w postaci nowego BMW serii 5 czy Mercedesa klasy E nie prezentował się zbyt nowocześnie.

Nowy model zadebiutuje w drugiej połowie przyszłego roku i będzie dzielił niektóre elementy z Audi A7. Całkowicie przeprojektowane podwozie pozwoli na zaadoptowanie wydajnych silników 4-, 6- i 8-cylindrowych, napędu na przednie koła lub na obie osie, a także przekładni manualnej o 6 przełożeniach, 7-biegowej skrzyni S Tronic oraz ośmiobiegowego automatu. Samochód otrzyma również elektryczne wspomaganie układu kierowniczego, pozwalające zaoszczędzić kilka kropli paliwa.

W gamie jednostek napędowych pojawią się bazowe silniki 2-litrowe (zarówno benzynowe, jak i wysokoprężne), sześciocylindrowe 2,8 FSI i 3,0 TFSI oraz 3-litrowy TDI. Planowana jest też wersja S6, hybryda oraz sportowa odmiana RS6 z motorem ośmiocylindrowym.

Technologia współdzielona z modelem A7 to między innymi układ nawigacji satelitarnej, asystent parkowania, czy system utrzymujący pojazd na obranym pasie ruchu.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia szpiegowskie.

Źródło: foto: Audi, informacja: MotoTarget