Nowe informacje o Audi A1 Quattro

Nowe informacje o Audi A1 Quattro19.10.2010
Brytyjska prasa podała pierwsze informacje na temat Audi A1 Quattro. Wydaje się, że producent będzie próbował wskrzesić legendarną nazwę z lat 80-tych XX w. dzięki topowemu Audi A1 Quatrro. A1 Quattro ma się wyróżniać...

...licznymi udoskonaleniami aerodynamicznymi nadwozia i odświeżonym wnętrzem. W praktyce będzie to zapewne oznaczać zamontowanie nowych zderzaków z przodu i tyłu, modyfikację fartuchów bocznych i hojne wykorzystanie włókna węglowego w kabinie.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, jaki silnik będzie pracował pod maską modelu, spekuluje się jednak na temat jednostki 1.4 TFSI o mocy 182 KM pochodzącej z aktualnej linii modeli A1, 1,6-litrowego, benzynowego turbo, a nawet o 2-litrowym silniku z Golfa GTI. Niektórzy dziennikarze puścili nawet wodze fantazji i przypuszczają, że Audi A1 Quattro będzie dysponować aż 240 końmi mechanicznymi. Jakkolwiek by nie wyglądała jednostka napędowa, współpracować będzie z 6-biegową przekładnią manualną lub 7-biegową skrzynią S tronic.

Prędkość maksymalna ma być ograniczona elektronicznie do 250 km/h, ale Audi A1 Quattro ma się rozpędzać do 100 km/h w około 6 sekund.

Źródło: Foto: Audi, opr. BM