Moc w małym opakowaniu: Audi RS 3 Sportback

Moc w małym opakowaniu: Audi RS 3 Sportback22.11.2010
Audi dodało kolejny model do swojej dynamicznej serii RS - jest nim Audi RS 3 Sportback. Zgodnie z tradycją marki pojazd posiada pięciocylindrowy, turbodoładowany silnik. Jednostka o pojemności 2,5 l odznacza się mocą 340 KM ...

...maksymalnym momentem obrotowym 450 Nm dostępnym w zakresie 1600-5300 obr./min. 2,5-litrowy TFSI średnio zużywa 9,1 l paliwa na 100 km i emituje 212 g CO2/km.

Moc w małym opakowaniu: Audi RS 3 Sportback 1Jednostka napędowa rozpędza on Audi RS 3 Sportback z miejsca do 100 km/h w 4,6 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h.

Moc przekazywana jest na koła za pośrednictwem 7-biegowej przekładni S tronic, pracującej w dwóch trybach automatycznych i jednym manualnym. Biegi zmienia się za pomocą manetek umieszczonych przy kierownicy. RS 3 Sportback posiada stały napęd na wszystkie koła quattro. Wyposażono go także w system odzyskujący energię hamowania. Zawieszenie obniżono o 25 milimetrów w porównaniu z modelem Audi A3.

Układ hamulcowy składa się z wentylowanych tarcz o średnicy 370 mm z przodu i 310 mm z tyłu z 4-tłoczkowymi zaciskami. System ESP może pracować w trybie Sport lub zostać całkowicie wyłączony.

Nowe Audi waży 1575 kg. Z przodu w wyglądzie nadwozia uwagę zwracają ksenonowe reflektory, przedni fartuch, antracytowa kratka atrapy chłodnicy i charakterystyczne wloty powietrza. Z boku zauważymy na pewno charakterystyczne błotniki wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP), wydatne progi, lusterka boczne z obudowami w kolorze matowego aluminium i duży spojler dachowy.

Moc w małym opakowaniu: Audi RS 3 Sportback 2 Z tyłu charakteru Audi RS 3 Sportback nadaje czarna, błyszcząca wstawka na dyfuzorze i dwie eliptyczne końcówki rur wydechowych umieszczone po lewej stronie. Audi podarowało nowemu modelowi także zestaw 19-calowych felg z lekkich stopów i opony o wymiarach 235/35 z przodu i 225/35 z tyłu.

Wnętrze ma czarny kolor, na tle którego wyróżniają się plakietki z logo RS 3. Sportowe fotele obito tapicerką z nappy z kontrastowymi, srebrnymi szwami. Zastosowano także aluminiowe i lakierowane na czarno elementy ozdobne. Kierownicę także obito skórą.

Audi RS 3 Sportback będzie produkowane w węgierskiej fabryce w Győr, gdzie powstają także modele TT Coupe, TT Roadster i A3 Cabriolet. Dostawy rozpoczną się na początku przyszłego roku, W Niemczech za RS 3 Sportback trzeba będzie zapłacić przynajmniej 49 900 euro.

Źródło: Audi, opracowanie: BM