Audi prezentuje koncept GT4

Audi prezentuje koncept GT429.11.2010
Z okazji wyścigu DTM, jaki odbył się w Szanghaju Audi zaprezentowało koncept GT4 oparty o model TT, który stworzył dział rozwoju technicznego i produkcji plus quattro GmbH. Wersja produkcyjna ma poszerzyć nową, modularną ofertę sportową Audi od 2012 roku.

Audi prezentuje koncept GT4 1Produkcyjna wersja TT GT4 ma stanowić bazową opcję dla klientów Audi, którzy chcieliby zająć się sportami motorowymi, ale nie dysponują ogromnymi budżetami.

Jego platforma to sportowe nadwozie z klatką antykapotażową, zbiornikiem na paliwo zoptymalizowanym pod względem bezpieczeństwa i kilkoma innymi modyfikacjami, które będą stosowane we wszystkich sportowych wersjach przeznaczonych do zakupu dla prywatnych klientów.

Audi TT wyposażono w silnik TFSI o mocy 340 KM/250 kW. Fartuch przedni, tylny i boczne skrzydła pochodzą z produkcyjnej wersji Audi TT RS. Maska silnika, drzwi i pokrywa bagażnika zostały wykonane z kompozytu węglowego CFRP (polimeru wzmocnionego włóknem węglowym), a szyby zrobiono w tworzywa sztucznego.

Audi prezentuje koncept GT4 2 TT zyskało także przekładnie S-tronic z blokadą dyferencjału, seryjne zawieszenie zmodyfikowano dodając regulowane amortyzatory, a opony zaopatrzono w felgi w rozmiarze 9.5 x 18 cali.

Audi TT GT4 ma kosztować około 120 000 euro i zostało stworzone głównie z myślą o rynkach azjatyckich, nie europejskich. Przy okazji wyścigu w Szanghaju producent wprowadził także na rynek chiński model Audi TT. Pojazd na torze zaprezentował pięciokrotny zwycięzca z Le Mans, Frank Biela. W chińskiej metropolii pokazano również Audi TT RS w wersji SP4T i Audi R8 LMS.

Źródło: Audi, opracowanie: BM