A9 - nowe luksusowe coupe od Audi

A9 - nowe luksusowe coupe od Audi07.01.2011
Audi rozważa wprowadzenie nowego luksusowego coupe A9. Samochód być może będzie dawcą technologii dla Lamborghini Estoque. audi A9 to nowa, budząca wiele emocji wizja niemieckiego producenta. A9 miałby być tym samym dla A8, ...

...czym A7 jest dla A6 – czyli luksusową, czterodrzwiową odmianą coupe. Autocar (powołując się na osobę związaną z projektem) poinformował, że konstrukcja A9 nie dostała jeszcze zielonego światła. Trwają jednak prace, które ostatecznie umożliwiłyby stworzenie takiego samochodu.

Jeśli A9 pojawi się na rynku, to automatycznie stanie się konkurentem dla Porsche Panamera. Pod jego maskę trafi silnik 4,0 l V8 i dwa mocne diesle. Plotki głoszą, że Audi może też zdecydować się na użycie topowej jednostki 6,3 l W12. Konstrukcja nadwozia będzie oparta o przestrzenną ramę aluminiową, a zaawansowane zawieszenie zostanie przeszczepione z A8.

Nową, interesującą informacją jest to, iż kierownictwo Audi rozważa możliwość współdzielenia platformy A9 z Lamborghini. Oznaczałoby to, iż przepiękne Lamborghini Estoque trafi do produkcji. Włoskie czterodrzwiowe coupe otrzymałoby zapewne silnik V10 5,2 l z Gallardo.

Źródło: Moto Target