Audi Q5 jako kabriolet?

Audi Q5 jako kabriolet?11.05.2011
Brytyjski Auto Express donosi, że Audi pracuje nad modelem Q5 w wersji z otwartym dachem. Niestety w chwili obecnej trudno jeszcze mówić o szczegółach technicznych dotyczących nowego kabrioletu Audi, ...

...lecz kilka rzeczy wydaje się być sprawą oczywistą.

Audi Q5 jako kabriolet? 1Audi Q5 będzie najprawdopodobniej bazować na koncepcyjnym pojeździe o nazwie Audi Cross Cabriolet Quattro, które zadebiutowało cztery lata temu podczas wystawy motoryzacyjnej we Frankfurcie nad Menem. Audi Q5 kabriolet przypuszczalnie zachowa dwudrzwiową konfigurację konceptu i zostanie wyposażone w składany, miękki dach wykonany z tkaniny. Otwieranie i zamykanie dachu będzie możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnego silniczka elektrycznego.

Podobno przedstawiciele Audi anonimowo wyjawili prasie, że grupą docelową Audi Q5 Cabrio będą nie ci klienci, którzy za kierownicą poszukują mocnych wrażeń, lecz raczej nabywcy traktujący swoje samochody, jak modne, stylowe (i drogie) akcesoria potwierdzające ich status materialny. Z tego względu Audi Q5 kabriolet zostanie wyposażony w luksusowo wykończone wnętrze z licznymi detalami stylistycznymi zaprojektowanymi specjalnie dla tego modelu. A to z pewnością oznacza wysoką cenę. Przypuszczalnie będzie się ona kształtować w okolicach 45 000 euro.

Audi Q5 jako kabriolet? 2 Kabriolet ma być cięższy od standardowego Audi Q5, a to za sprawą dodatkowych elementów usztywniających nadwozie po usunięciu normalnego dachu. Jaki płynie z tego wniosek? Że pod maskę powinny zawędrować mocniejsze silniki – prawdopodobnie będą to zarówno benzynowe jednostki TFSI, jak i diesle TDI.

Audi Q5 w wariancie z otwartym dachem ma się pojawić na rynku w ciągu najbliższych dwóch lat.

Źródło: foto: Audi, opracowanie BM