Seat rozpoczął produkcję Audi Q3

Seat rozpoczął produkcję Audi Q308.06.2011
Seat rozpoczął właśnie produkcję modelu Audi Q3. Pierwszy egzemplarz nowego, kompaktowego SUVa Audi powstał wczoraj w fabryce w Martorell i sygnalizował zakończenie procesu, który rozpoczął się w roku 2009, ...

...kiedy SEAT dostał zlecenie od niemieckiej marki. Zarazem Q3 to pierwszy pojazd klasy Premium, jaki wyprodukowano w hiszpańskim zakładzie.

Do 2012 roku, czyli w pierwszym pełnym roku produkcyjnym, Audi planuje dostarczyć klientom 100 000 egzemplarzy nowego pojazdu. Produkcja odbywać się będzie w systemie trójzmianowym i da pracę 1500 osobom (w tym 700 zatrudnionym na zupełnie nowych stanowiskach). SEAT i Audi zainwestowały niemal 330 milionów euro w urządzenia i infrastrukturę potrzebną do produkcji Q3.

Sprzedaż nowego, kompaktowego SUVa Audi rozpocznie się już w tym miesiącu, a dostaw klienci mogą się spodziewać w ostatnim kwartale tego roku.

Audi Q3 dołączy do rodziny Q5 produkowanego w Ingolstadt i Q7 produkowanego w Bratysławie. Q3 to pięciodrzwiowy dynamiczny pojazd o stylistyce coupe, jednak zachowuje również typowe cechy SUVa – wysoko ustawione fotele, duże koła i prześwit między podwoziem a nawierzchnią drogi. Audi Q3 będzie oferowane z trzema jednostkami 4-cylindrowymi – jednym silnikiem TDI i dwoma TFSI o mocy od 140 KM do 211 KM.


Źródło: SEAT