Audi Urban Concept w wersji Spyder we Frankfurcie

Audi Urban Concept w wersji Spyder we Frankfurcie18.08.2011
Tydzień po tym, jak Audi zapowiedziało oficjalnie premierę modelu Urban Concept w wersji Sportback/coupe, ukazały się nowe szkice tego pojazdu, tym razem w wersji Spyder, czyli z otwieranym dachem. Kabriolet Urban Concept również ma ...

...zadebiutować we wrześniu, podczas Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej IAA we Frankfurcie nad Menem.

Audi Urban Concept w wersji Spyder we Frankfurcie 1 Patrząc na szkice można orzec, że wersja Spyder w zasadzie będzie wyglądać tak samo jak Urban Concept pokazany tydzień temu – jedyną różnicą będzie brak zamontowanego na stałe dachu.

Audi poinformowało, że drzwi Urban Concept w wersji Spyder będą się otwierały ukośnie ku górze, a zamiast szyby przedniej i szyb bocznych pojazd będzie posiadać osłonę wykonaną z jednego kawałka szkła lub tworzywa o właściwościach szkła.

Poza tym Audi Urban Spyder ma być podobny do wersji Sportback – będzie mógł przewieźć dwie osoby, będzie bardzo lekki za sprawą komponentów wykonanych z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP) i będzie posiadać napęd elektryczny, na który składają się dwa silniki elektryczne e-tron i bateria litowo-jonowa.

Źródło: Audi, opracowanie: BM