Wadliwe Audi A3 i A3 Sportback

Wadliwe Audi A3 i A3 Sportback14.02.2012
Przedsiębiorca Kulczyk Tradex Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o usterce w niektórych samochodach marki Audi A3 i A3 Sportback wyposażonych w silnik 2,0 L TDI, wyprodukowanych w Niemczech, ...

...z roku modelowego 2008 – 2011, która może powodować zagrożenie dla użytkowników. Przedsiębiorca poinformował, że w niektórych samochodach marki Audi A3 i A3 Sportback, na skutek niewłaściwego materiału zastosowanego do produkcji przewodów wysokiego ciśnienia oraz drgań rezonansowych silnika, w określonych trybach pracy może dojść do pęknięcia przewodu wtryskowego i wycieku oleju napędowego.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest zaledwie 6 samochodów marki Audi A3 i A3 Sportback. Przedsiębiorca poinformuje pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o możliwości wystąpienia usterki oraz zaprosi do kontaktu z dowolnym Partnerem Serwisowym Audi w celu umówienia wizyty i usunięcia ewentualnej usterki. Pozostałym właścicielom samochodów marki Audi objętych przedmiotową kampanią, zaleca się kontakt z Partnerami Serwisowymi Audi.

Źródło: UOKiK, Audi