Audi driving experience center – budowa rozpoczęta

Audi driving experience center – budowa rozpoczęta30.08.2012
Już za dwa lata aktualni i przyszli klienci Audi będą mogli testować wszystkie modele marki w specjalnym, nowym centrum doświadczalnym producenta. Centrum będzie się mieścić w niemieckim Neuburg, ...

...a wczoraj odbyła się uroczystość położenia kamienia węgielnego pod jego budowę. Obiekt będzie nosić nazwę "Audi driving experience center" i zajmie powierzchnię aż 47 hektarów. Audi zainwestuje w niego kilkanaście milionów euro i zatrudni w nim ponad 300 osób. Będzie to więc projekt zakrojony za szeroką skalę.

W zamyśle zarządu Audi AG centrum doświadczalne ma pozwolić klientom na doskonalenie umiejętności jazdy, a przy okazji zapewnić dużą dawkę dobrej zabawy. Niemcy mają nadzieję, że przyciągnie także gości z zagranicy.

Audi driving experience center – budowa rozpoczęta 1 W obiekcie znajdzie się również miejsca na centrum kompetencyjne Audi Sport, które przeniesie się tam z siedziby producenta w Ingolstadt. Ten dział zatrudnia inżynierów i mechaników odpowiedzialnych za projektowanie i konstruowanie wyścigowych wersji modeli Audi. Przeprowadzka powinna ułatwić im pracę, ponieważ będą mogli wykorzystywać należący do centrum tor do jazd testowych prototypów samochodów sportowych.

Ale to nie jedyna atrakcja przyszłego Audi driving experience center. Na miejscu będzie można skorzystać z maty poślizgowej o powierzchni 30 000 kilometrów kwadratowych i 2,2-kilometrowego toru manewrowego. Tor może zostać wydłużony o 1,2 kilometra i można na nim także popróbować jazdy w trudnych warunkach, po żwirze, a nawet pniach drzew oraz w pagórkowatym terenie, w tym na wzniesieniu podjazdowym o wysokości 8 metrów. Pracownicy Audi będą mieć także do swojej dyspozycji specjalny teren, na którym będą mogli prowadzić prace rozwojowe nad systemami wspierającymi kierowcę.

W centrum przewidziano również miejsce na dwupiętrowy budynek z dwiema salami wykładowymi, restauracją i powierzchnią wystawienniczą.

Źródło: Audi, opracowanie: BM