Audi A5 DTM światowa premiera na Placu Czerwonym

Audi A5 DTM  światowa premiera na Placu Czerwonym11.02.2013
4 sierpnia seria DTM, najważniejsza seria wyścigowa samochodów w Niemczech wkroczy na nowe terytorium. Wyścig DTM po raz pierwszy w niemal trzydziestoletniej historii mistrzostw odbędzie się w Rosji. Audi to jedyna marka, ...

...która już na sześć miesięcy przed tym wydarzeniem odwiedziła Moskwę by zaprezentować entuzjastom sportu i dziennikarzom model A5 DTM oraz startujących w nim Mattiasa Ekströma i Edoardo Mortarę.

Audi A5 DTM  światowa premiera na Placu Czerwonym 1 Umowy zostały podpisane, data wyścigu potwierdzona, a ekscytacja sportowej publiczności w Rosji rośnie. Podczas, gdy środowisko sportowe z niecierpliwością oczekuje na debiut DTM w Rosji, Audi wysłało tam trzy swoje gwiazdy, by zaprezentowały się na Placu Czerwonym. W Moskwie odbyła się specjalna konferencja prasowa i sesja zdjęciowa, a zespół Audi rozdał mnóstwo autografów.

Uzupełnienie kalendarza wyścigów o spotkanie w Moskwie to ważny krok dla historii DTM. To świetna okazja, by zaprezentować się na ważnym rynku ceniącym sporty samochodowe. – powiedział szef Audi Motorsport, Wolfgang Ullrich.

Audi A5 DTM ma konstrukcję typu „monocoque” wykonaną z kompozytu włókna węglowego i polimeru CFRP, a pod maską kryje silnik V8 o mocy 460 KM/340 kW przekazywanej na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej przekładni sekwencyjnej.

Źródło: Audi, opracowanie: BM