Audi stawia na głowie IAA 2013

Audi stawia na głowie IAA 201303.09.2013
W tym roku, po raz kolejny, Audi powita zwiedzających Międzynarodową Wystawę Motoryzacyjną IAA we Frankfurcie nad Menem na stoisku o niebanalnej stylistyce. Zbudowany specjalnie na potrzeby wystawy pawilon,...

... zaprasza do spojrzenia z niecodziennej perspektywy na warunki miejskiej mobilności. W jego wnętrzu zobaczymy wyrastające z sufitu wieżowce, a nawet całe dzielnice, tworzące kompleksowe „wiszące miasta“. Zwiedzający mogą tu bezpośrednio doświadczyć, jak zróżnicowana może być mobilność przyszłości i jakie techniczne innowacje oferuje Audi.

We Frankfurcie, na własne oczy będzie można się przekonać jaką koncepcję wystawiania produktu i mówienia o przyszłości ma Audi. Postawienie oczekiwań do góry nogami i wywołanie efektu „WOW” – tegoroczna koncepcja naszego pawilonu to kolejny krok w rozwoju marki, powiedział Luca de Meo, szef marketingu i sprzedaży Audi AG. Rzut oka na detale wystarczy, by szybko dojść do wniosku, że ekspozycja Audi na IAA 2013 jest symbolem stylistycznych i technicznych ambicji marki.

Audi stawia na głowie IAA 2013 1 Forma budynku, któremu nadano kształt sześcianu, jest lekka, nakreślona bardzo minimalistycznie. Dzięki swemu czterometrowemu cokołowi obudowanemu lustrzanymi szybami, wydaje się unosić ponad wolną od zabudowy powierzchnią centralnej Agory terenów targowych. Pawilon stoi na dokładnie tym samym miejscu, na którym w roku 2011 Audi zbudowało swoją pierwszą – wtedy jeszcze czasową – markową ekspozycję.

„Wiszące miasta“ w tegorocznym pawilonie powstaną dzięki projekcjom ze specjalistycznych rzutników i dzięki 11 milionom 200 tysiącom diod LED wykorzystanym do stworzenia realistycznych obrazów. Lustra na podłodze i suficie powiększą miejskie przestrzenie i zintegrują je z pokazywanymi modelami Audi. Efekt końcowy to imponujący świat doznań, który zaprezentuje zwiedzającym nowe spojrzenie na różnorodność miejskiej mobilności jutra.

Budowa ekspozycji rozpoczęła się w połowie lipca. Do momentu uruchomienia pawilonu, co nastąpi 10 września, podczas „dnia prasowego” Targów, zostanie ułożonych około 2300 metrów kwadratowych szklanej powierzchni lustrzanej i ponad 15 kilometrów kabli i przewodów. 3400 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej będzie sceną, na której pojawią się główni bohaterowie wystawy: 28 samochodów marki Audi.

65. Międzynarodowa Wystawa Motoryzacyjna IAA we Frankfurcie nad Menem odbędzie się w dniach od 12 do 22 września 2013 roku.

Źródło: Audi