Audi Q1 pojawi się w 2016 roku

Audi Q1 pojawi się w 2016 roku09.10.2013
Prasę motoryzacyjną obiegła wieść, że Audi planuje wypuszczenie na rynek zupełnie nowego modelu Q1 w 2016 roku. Taką informację jako pierwszy podał niemiecki magazyn Auto Bild. Dziennikarze z Auto Bild twierdzą także, ...

... że nowy pojazd w stajni niemieckiego producenta będzie bazować na Volkswagenie Polo.

W prasie ukazała się także wzmianka, że nowe Audi Q1 będzie mierzyć 3,8 m długości i odznaczać się sporym prześwitem między podwoziem na nawierzchnią drogi oraz “terenową” stylistyką. Rozczarowuje jednak wiadomość, że Audi Q1 będzie mogło pochwalić tylko „off-roadowym” wyglądem, ponieważ najprawdopodobniej nie będzie oferowane z napędem na wszystkie koła.

Mówi się także, że jeśli chodzi o gamę silnikową, to nowe Audi Q1 mogłoby zostać wyposażone w 1,4-litrowe jednostki TFSI i TDI o mocy około 90 KM, natomiast wariant SQ1 mógłby oferować kierowcy naprawdę sporą moc, bo aż 231 KM. Plotka głosi także, że możemy spodziewać się wersji Audi Q1 z napędem hybrydowym, na który składałby się 1,2-litrowy silnik benzynowy współpracujący z silnikiem elektrycznym o mocy 109 KM.

Podobno Audi Q1 będzie sprzedawane w Niemczech za cenę poniżej 20 000 euro. Pogłoski o tym, że producent z Ingolstadt pracuje nad Q1 pojawiły się już na początku zeszłego roku, jednak żaden przedstawiciel Audi nie potwierdził jeszcze oficjalnie, że firma ma zamiar wprowadzić na rynek ten model.

Źródło: autoevolution.com, Audi, opracowanie: BM