MotoNews.pl

Premiera Infiniti Q30 Concept na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie

16 września 2013

Marka, model | ,
Infiniti Q30 18

W dniu otwarcia Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie, dokonując premierowej prezentacji Q30 Concept, firma Infiniti ujawniła kolejny krok w swojej strategii poszerzania obecności marki na nowe segmenty klasy premium.

Elegancki, uwodzicielski Q30 Concept jest wizją stylistyczną kompaktowego samochodu Infiniti o nowoczesnym, zindywidualizowanym charakterze, który jest adresowany do nowej generacji klientów klasy premium. Według aktualnych prognoz, światowy segment luksusowych samochodów kompaktowych ma odnotować znaczący wzrost wraz z pojawieniem się młodszych, zamożnych klientów.

– Stajemy się marką młodszą, wyznaczającą trendy, nowocześniejszą i bardziej ekscytującą – powiedział Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company, Ltd. – Infiniti Q50, a teraz Q30 Concept realizują tę obietnicę.

Podczas premiery de Nysschenowi towarzyszył Alfonso Albaisa, dyrektor naczelny stylistyki, który potwierdził, że koncept Q30 z założenia wymyka się wszelkim kategoryzacjom. Będąc unikalną mieszanką elementów coupé, hatchbacka i crossovera, Q30 ma przypaść do gustu młodszym klientom, którzy nie chcą tkwić w tradycji, ale pragną łamać konwenanse i tworzyć własny katalog unikalnych doznań.

Do końca tej dekady, przedstawiciele generacji X i Y będą stanowić 80 procent nabywców w segmencie premium, co stawia przed marką nowe wymagania, nakazujące bardziej nowoczesne podejście do klasy premium.

Projektantom Infiniti dano swobodę kreślenia odważniejszych, bardziej zmysłowych kształtów, uwypuklających sportowy charakter, a jednocześnie wręcz figlarność auta. Wszystko po to, by odzwierciedlić styl Infiniti, jako kuszącej alternatywy wobec oferty marek samochodowych zasiedziałych w klasie premium.

Q30 Concept jest prekursorem stylistycznym przyszłego luksusowego, kompaktowego samochodu Infiniti, który ma być dla marki pojazdem określanym mianem „entry level”. Już wcześniej firma zapowiedziała, że produkcja auta rozpocznie się w 2015 roku w angielskim Sunderland.

Premiera Q30 Concept nie była jedynym punktem programu dzisiejszej konferencji prasowej Infiniti. De Nysschen ogłosił bowiem oficjalnie rozpoczęcie sprzedaży w Europie absolutnie nowego sportowego sedana Infiniti Q50. Samochód, jest już dostępny w salonach w Polsce w cenie od 144 tys. złotych.

Prezes Infiniti Motor Company, Ltd. przedstawił także dyrektora osiągów Infiniti, trzykrotnego Mistrza Świata Formuły 1 Sebastiana Vettela. Równocześnie zaprezentowano specjalny kask do testów prototypów konstrukcyjnych przyszłego kompaktowego modelu premium – pierwszego modelu Infiniti, w którego tworzenie Mistrz będzie zaangażowany od samego początku.

Zdjęcia: Infiniti, newspress.co.uk