MotoNews.pl

Audi S5 kabriolet 3.0 TFSI według Senner Tuning – zawsze ’black and white’

27 czerwca 2013

Kategoria | Senner Tuning  Tuning
Marka, model | ,
Senner Audi S5 8

Audi S5 w wersji ze składanym dachem to z pewnością jeden z najbardziej eleganckich i sportowych kabrioletów dostępnych na rynku europejskim. Firma Senner Tuning z niemieckiego Ingelheim postanowił jeszcze trochę je udoskonalić.

Kabriolet Audi S5 z 3-lirowym silnikiem TFSI został pokryty białym lakierem, który zestawiono z licznymi, czarnymi dodatkami. Oprócz kratki atrapy chłodnicy przejętej z Audi RS5, czarne są oprawy świateł przeciwmgielnych, pierścienie Audi w przedniej i tylnej części auta, wstawka w tylnym fartuchu i emblematy „super-charged” na błotnikach. Całość ładnie uzupełniają matowe, czarne obręcze z lekkich stopów Work VS-XX o średnicy 20 cali, na których zamontowano opony Continental Sport Contact 5P w rozmiarze 255/30R20 z przodu i 295/25R20 z tyłu.

Zawieszenie uzupełniono o zestaw typu coil-over Bilstein B16 pozwalający na indywidualne ustawienia. Moc 3-litrowego silnika V6 zwiększono z seryjnych 333 KM do 435 KM. Maksymalny moment obrotowy wzrósł jednocześnie z 440 do 501 Nm. Samą jednostkę napędową specjaliści z Senner Tuning ukryli za pokrywą z włókna węglowego. Zmodyfikowane Audi S5 ze składanym dachem może się rozpędzić do ponad 250 km/h. By wszyscy już z daleka słyszeli, jak mocny pojazd zbliża się do nich, Senner tuning wymienił standardowy układ wydechowy na nowy, sportowy z czterema końcówkami rur i systemem przepustnic. Umożliwia on regulację dźwięku wydobywającego się z układu wydechowego i wybór jednego z trzech trybów: podróżnego, sportowego lub „wyścigowego”.

„Stanowisko pracy” kierowcy zostało ulepszone za pomocą części z Audi RS5. Oprócz prędkościomierza o błyszczącej, czarnej oprawie, znajdziemy tam nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła oraz system DVD.

Zdjęcia: Senner Tuning, opracowanie: BM