MotoNews.pl

Infiniti EX Black Premium

21 stycznia 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Infiniti EX Black Premium 4

Na rynek europejski weszła właśnie limitowana edycja Infiniti EX o nazwie Black Premium. Liczba pojazdów w tej serii została ograniczona do zaledwie 150 egzemplarzy. Ciekawostką jest to, że każdy właściciel Infiniti EX30d Black Premium automatycznie może przystąpić do klubu 5C sieci hoteli Relais & Châteaux. To bardzo ekskluzywny klub prowadzony przez luksusową sieć hoteli posiadających ponad 500 placówek na całym świecie. Członkostwo w im uprawnia najlepszych i najbardziej lojalnych gości Relais & Châteaux do korzystania z dodatkowych przywilejów podczas pobytu w hotelu. Do klubu nie można się po prostu zapisać – członkiem zostaje się na specjalne zaproszenie.

Ifiniti EX Black Premium bazuje na wersji GT Premium. Napędza je diesel V6 o mocy 238 KM i maksymalnym momencie obrotowym 550 Nm. Pojazd zaopatrzono w 19-calowe, 5-ramienne, czarne felgi z lekkich stopów Malbec Black, szyberdach i relingi dachowe z polerowanego aluminium. We wnętrzu znajdziemy system audio marki Bose, skórzaną tapicerkę w kolorze grafitu i ozdobne akcenty z aluminium i czarnego lakieru.

W wyposażeniu nie mogło też zabraknąć najnowszych technologii, takich jak: Around View Monitor (system, który pozwala uzyskać widok pojazdu i jego otoczenia „z lotu ptaka” dzięki syntezie obrazu z czterech ultra szerokokątnych kamer wysokiej rozdzielczości umieszczonych z przodu, z tyłu oraz po bokach pojazdu), inteligentny tempomat: Intelligent Cruise Control, unikalna powłoka lakiernicza, która pozwala na samonaprawianie się zarysowań lakieru nadwozia, reflektory bi-ksenonowe z funkcją doświetlania zakrętów, system zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu i system ostrzegania przed martwym polem.

Zdjęcia: Inifniti, opracowanie: BM