MotoNews.pl

Infiniti M 2013 z bogatszym wyposażeniem

05 lipca 2012

Marka, model | ,
Infinti M 3

Udoskonalona specyfikacja, nawigacja satelitarna dostępna dla wszystkich wersji i jeszcze więcej elementów zapewniających wygodę podróżnych, to główne zmiany w sedanie Infiniti M na rok 2013, już dostępnym w centrach sprzedaży marki.

Inną istotną zmianą jest wprowadzenie systemu nawigacji satelitarnej i rozrywki Infiniti Connectiviti+ dla wersji GT i S jako odrębnej opcji. Dzięki temu system staje się dostępny dla szerszej grupy nabywców. Zmiana obejmuje także klimatyzację „Leśne powietrze” (Forest Air®) – jeden z najbardziej wyjątkowych systemów klimatyzacji dostępnych na rynku.

Wszystkie wersje − podstawowe, GT oraz S − mają teraz w standardzie nowy system audio wysokiej klasy firmy Bose® z 10 głośnikami. W skład systemu wchodzi także ośmiokanałowy korektor graficzny, a także technologia harmonicznej redukcji hałasu silnika firmy Bose® − AudioPilot2 Noise Compensation Technology. System harmonicznej eliminacji odgłosów silnika (EHC − Engine Harmonic Cancellation) wykorzystuje mikrofony wbudowane wewnątrz kabiny do rozpoznawania i eliminowania niepożądanego hałasu generowanego przez silnik.

Do długiej już listy wyposażenia standardowego M dodano we wszystkich wersjach nową funkcję płynnego, automatycznego zamykania bagażnika, co jest rozwiązaniem zarówno eleganckim, jak i praktycznym.

Wewnątrz, w podsufitce wersji GT i GT Premium zastosowano nowy tekstylny materiał wykończeniowy o wyższym współczynniku tłumienia dźwięku. Inne zmiany w kabinie, to wprowadzenie w wersjach GT skóry i japońskiego drewna jesionowego w charakterze materiałów wykończeniowych. Tapicerkę skórzaną w kolorze Java i drewno jesionowe, powlekane proszkowanym srebrem zarezerwowano natomiast dla wersji GT Premium.

Wersje podstawowe (benzynowego M35 i Diesla M30d) zaopatrzono w siedmiobiegową przekładnię automatyczną z trybem manualnym, Music Box z twardym dyskiem, reflektory biksenonowe z systemem doświetlania zakrętów (AFS − Adaptive Front-lighting System), 18-calowe felgi aluminiowe i kolorowy wyświetlacz centralny. Wersje GT (benzynowego M37, Diesla M30d oraz hybrydy M35h) mają ponadto skórzaną tapicerkę. Wersje GT Premium wyposażone są natomiast w pełny zestaw technologii bezpieczeństwa i komfortu Infiniti, na który składają się system eliminacji martwego pola (Blind Spot Intervention™), inteligentny tempomat (ICC − Intelligent Cruise Control) i systemy ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDW − Lane Departure Warning) oraz zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDP − Lane Departure Prevention).

Wersje S Premium (modeli M37 i M30d) oferują te same zaawansowane technologie, co wersje GT Premium, a dodatkowo elementy podkreślające ich sportowy charakter, takie jak: większe felgi aluminiowe, cztery koła skrętne (4WAS − 4 Wheel Active Steering), sportowe zawieszenie, hamulce i fotele, a także wykończenie czarnym lakierem. M30d jest dodatkowo dostępny również w wersji S.

Wszystkie zmodyfikowane wersje M w gamie na rok 2013 zapewniają tą samą przyjemność z jazdy, jaka jest fundamentem tej luksusowej marki samochodowej rodem z Japonii. Osiągi i innowacyjna technologia doskonale łączą się w hybrydzie M35h, która gwarantuje ogromną moc 364 KM, ale nie kosztem wysokiej emisji spalin czy dużego zużycia paliwa. Poziom emisji CO2 dla tego modelu to bowiem tylko 159 g/km, zaś zużycie paliwa w cyklu mieszanym – 6,9 l/100 km i 5,6 l/100 km w cyklu pozamiejskim, podczas jazdy po autostradzie.

Zdjęcia: Infiniti