MotoNews.pl

Tylko 987 egzemplarzy: Porsche Boxter S Black Edition

02 lutego 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Boxster S Black Edition 6

Do rodziny Boxterów dołączył nowy, topowy model: Porsche Boxter S Black Edition, którego produkcja zostanie ograniczona do 987 egzemplarzy. Edycja ta odznacza się mocą 320 KM – o dziesięć koni mechanicznych więcej niż w przypadku Boxtera S – poszerzonym zakresem wyposażenia standardowego oraz specjalnymi opcjami dodatkowymi.

Zgodnie z nazwą nowy Boxter jest cały czarny – w tym kolorze polakierowano nadwozie, maskę silnika i 19-calowe felgi z lekkich stopów. We wnętrzu zastosowano również wykończenia w kolorze czerni. Znajdą się tam także nakładki na progi drzwiowe ze stali nierdzewnej z logo „Black Edition”, kierownica obita skórą, ze sportowymi uchwytami i fotele częściowo pokryte skórą (na życzenie klienta dostępne jest także wersja, w której kabinę w całości wykończono czarną skórą). Na schowku na rękawiczki również znajduje się plakietka Black Edition.

Opcjonalnie Porsche Boxter S Black Edition może także zostać wyposażony w kompozytowo-ceramiczne hamulce Porsche i elektroniczny systemem aktywnej regulacji siły tłumienia amortyzatorów: Porsche Active Suspension Management (PASM) lub adaptacyjne, sportowe fotele z funkcją pamięci. Pojazd porusza się na oponach o wymiarach 235/35 ZR 19 z przodu i 265/35 ZR 19 z tyłu.

3,4-litrowy, 6-cylindrowy silnik z wtryskiem bezpośrednim zamontowany przed tylną osią dostarcza Boxterowi S Black Edition 320 koni mechanicznych mocy i maksymalnego momentu obrotowego 370 Nm dostępnego przy 4750 obr./min. W połączeniu z 6-biegową przekładnią manualną przyspiesza Black Edition od 0 do 100 km/h w 5,2 sekundy i pozwala mu osiągnąć prędkość maksymalną 276 km/h. Boxter S Black Edition zużywa w nowym europejskim cyklu jazdy 9,8 l paliwa na 100 km. Jeśli jednostka napędowa zostanie połączona z dwusprzęgłową przekładnią PDK sprint do setki zajmie 5,1 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie 274 km/h przy konsumpcji paliwa na poziomie 9,4 l na 100 km.

Nowy roadster pojawi się w salonach sprzedaży w marcu, a jego cena w Niemczech to 63 404 euro.

Zdjęcia: Porsche