MotoNews.pl

Wyciek danych na temat nowych Porsche Boxster/Cayman GTS, Macan i 911 Targa

30 września 2013

Porsche Cayman S 10

Specjaliści od zdjęć szpiegowskich z Jalopnika opublikowali bardzo interesujące zdjęcia z imprezy, która – jak się wydaje – była prezentacją prowadzoną dla wąskiego grona wtajemniczonych w północnoamerykańskiej kwaterze Porsche w Atlancie. Fotografie ujawniają istotne szczegóły na temat kilku nowych modeli marki, włączając w to Boxstera i Caymana w wersji GTS, nowe 911 Targa i informacje o crossoverze Macan, który ma zadebiutować na tegorocznym Los Angeles Auto Show. Oczywiście żadnej z tych informacji nie udało się potwierdzić oficjalnie, ale wydaje się, że są dość wiarygodne. Przejdźmy więc do konkretów.

Po pierwsze, oficjalna premiera nowych modeli Boxster i Cayman GTS będzie miała miejsce w przyszłym roku w Pekinie, podczas kwietniowego salonu motoryzacyjnego. Uaktualnienia w wariantach GTS obejmują: zwiększenie mocy o 15 KM, wprowadzenie jako wyposażenia standardowego przekładni manualnej (skrzynia DK będzie dostępna jako opcja), standardowy system PASM i skrócenie czasu potrzebnego nowym Porsche do rozpędzenia się z miejsca do 100 km/h. Jalopnik twierdzi, że modele te w USA będą kosztować około 75 000 dolarów.

Natomiast serwis Autoblog opublikował zdjęcia szpiegowskie Porsche Macan. Mały crossover ma być oferowany z dwoma różnymi jednostkami napędowymi turbo. Macan S będzie korzystać z 3-litrowego silnika V6 turbo, a Macan Turbo z jednostki o pojemności 3,6 l. Mówi się, że oba warianty będą wyposażone w 7-biegowe, dwusprzęgłowe przekładnie PDK. W USA Macan S ma kosztować ok. 52 000 dolarów, a Macan Turbo ok. 75 000 dolarów.

Jalopnik ujawnił także nieco szczegółów na temat nowej generacji Porsche 911 Targa, które – jak się wydaje – będzie mieć elegancki dach, składany automatycznie. Podobnie, jak w przypadku poprzednich odsłon, Targa będzie bazować na modelach Carrera 4 i 4S, a Stanach Zjednoczonych ma kosztować od 100 000 do 120 000 dolarów, w zależności od wersji. Najprawdopodobniej zadebiutuje w styczniu 2014 na Detroit Auto Show.

 

Zdjęcia: Autoblog, Jalopnik, opracowanie: BM