MotoNews.pl

Oficjalne zdjęcia nowej generacji modelu Kia Rio

11 lutego 2011

Marka, model | ,
Kia Rio 1

Kia Motors Corporation opublikowało dziś oficjalne zdjęcia nowej generacji modelu Rio. Nowa Kia Rio będzie dostępna w trzech wariantach nadwoziowych: 3-, 4- i 5-drzwiowym, w zależności od rynku. Nowy model ma rozstaw kół poszerzony o 70 mm (do 2570 mm) oraz zwiększoną przestrzeń bagażową – jej pojemność to 292 litry w hatchbacku i 390 litrów w sedanie. Zewnętrzne wymiary także się zmieniły: pojazd został wydłużony o 55 mm, poszerzony o 25 mm, a wysokość zmniejszono o 15 mm.

Oferta silnikowa dla nowej generacji Rio obejmie sześć jednostek napędowych, od 1,1-litrowego diesla generującego 70 KM w Europie, po 1,6-litrowy silnik benzynowy GDI o mocy 140 KM oferowany w Ameryce Północnej. Na naszym kontynencie od przyszłego roku Rio będzie także dostępne z nowym, sportowym silnikiem turbo z wtryskiem bezpośrednim (GDI) o pojemności 1,2 l.

Światowa premiera nowej odsłony Rio będzie miała miejsce we wtorek, 1 marca podczas Geneva International Motor Show, w części imprezy przeznaczonej wyłącznie dla prasy. W Genewie Kia Motors Corporation pokaże jeszcze nową generację miejskiego Picanto, a swój europejski debiut podczas wystawy mieć będzie hybrydowa wersja modelu Optima sedan, która ma wejść do sprzedaży w USA jeszcze w tym roku.

Zdjęcia: Kia, opracowanie: BM