MotoNews.pl

Nowy Aston Martin Virage

24 lutego 2011

Kategoria | Premiery
Nowy Aston Martin Virage

Aston Martin wprowadza na rynek nowy model o nazwie Virage. W ofercie producenta będzie plasować się między eleganckim DB9, a sportowym DBSem. Został wyposażony w 6-litrowy silnik V12 umieszczony za przednią osią auta. Jednostka napędowa odznacza się mocą 497 KM i maksymalnym momentem obrotowym 570 Nm. Współpracuje z 6-biegową przekładnią automatyczną Touchtronic II. Virage został wyposażony w kilka innowacyjnych systemów:

  • Adaptice Damping System (ADS) – układ adaptacyjnego tłumienia, badający warunki jazdy pojazdu i umożliwiający natychmiastowe dopasowanie charakterystyki elementów zawieszenia samochodu do aktualnego stanu nawierzchni. System wybiera spośród pięciu różnych stopni sztywności zawieszenia w ramach normalnego trybu działania i kolejnych pięciu w ramach trybu sportowego.
  • przycisk „Sport” – dzięki któremu kierowca może wybrać tryb sportowego przyspieszenia i szybszej zmiany biegów.
  • karbonowo-ceramiczne hamulce Carbon Cermic Matrix (CCM) jako wyposażenie standardowe, dzięki którym wyhamowywanie następuje bardzo szybko, ale płynnie. Układ hamulcowy CCM jest znacznie lżejszy od standardowych rozwiązań.
  • ramę konstrukcyjną VH, z której korzysta także modele DB9 i Rapid – wykonano ją z aluminium w zaawansowanej technologii spiekania.

We wnętrzu znajdziemy m.in. nowy system nawigacyjny marki Garmin z 6,5-calowym wyświetlaczem, podgrzewane, sportowe fotele i system audio Aston Martin Premium.

Aston Martin Virage jest już dostępny w sprzedaży, jednak cennik zostanie ogłoszony oficjalnie dopiero podczas zbliżającego się salonu motoryzacyjnego w Genewie.

.

Zdjęcia: Aston Martin, opracowanie: BM