MotoNews.pl

Alfa Romeo wprowadza na rynek rower 4C IFD

25 września 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Alfa Romeo 4C IFD 4

Wyrafinowany design i lekka, innowacyjna rama – takimi słowami Alfa Romeo opisuje swój najnowszy produkt o nazwie 4C IFD. Wbrew pozorom nie jest to jednak nowa odmiana czterokołowego modelu 4C, lecz pojazd poruszający się na dwóch kołach i napędzany siłą ludzkich mięśni. Dość niespodziewanie bowiem włoski Alfa Romeo Style Centre sprzymierzyło się z Compagna Ducale i stworzyło … rower.

Skrót IFD w nazwie można rozwinąć w „Innovative Frame Design” (innowacyjny projekt ramy). Właśnie ten element jest jedną z głównych atrakcji nowego roweru. Inżynierzy i projektanci skupili się na stworzeniu ramy, która byłaby wyjątkowo lekka, podobnie, jak to miało miejsce w przypadku projektowania sportowego modelu Alfa Romeo 4C, do którego pod pewnymi względami nawiązuje dwukołowiec. Wygląd elementów konstrukcyjnych roweru został zainspirowany dynamicznym, opływowym stylem supersamochodu Alfy Romeo. Przekrój innowacyjnej ramy wykonanej z włókna węglowego – materiału, którego użyto również do budowy Alfy Romeo 4C – ma kształt litery C.

Sportowy, lekki (waży niecałe 7 kg) i innowacyjny rower w zamyśle włoskiej marki ma byś wspaniałym uzupełnieniem modelu 4C – czyli pomysł w stylu: “poszalejmy na drodze w 4C, a później zróbmy coś dla swojego zdrowia i przesiądźmy się na stylowy rower”.

Rower będzie produkowany we Włoszech, wejdzie do sprzedaży w Europie, Azji i Ameryce Północnej w grudniu tego roku. Jego ceny, w zależności od wyposażenia, mają mieścić się w zakresie 3500 do 9000 euro, czyli generalnie w Polsce można by za te pieniądze kupić całkiem przyzwoite, używane auto.

Zdjęcia: Alfa Romeo, opracowanie: BM