MotoNews.pl

Debiut Chevroleta Cruze w wersji hatchback

04 marca 2011

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Chevrolet Cruze hatchback 3

Produkcyjna wersja nowego Cruze’a w wersji hatchback debiutuje właśnie w Genewie. Moment na jego prezentację nie mógłby być dla Chevroleta lepszy, skoro w grudniu, po raz pierwszy w swojej historii, dzięki czterodrzwiowemu Cruze’owi Chevrolet zdobył mistrzostwo WTCC.

Wprowadzenie na rynek nowego hatchbacka daje klientom możliwość alternatywnej wersji nadwozia do utytułowanego sedana i jest kolejnym dowodem intencji Chevroleta zmierzających do wprowadzenia zasady „wysoka wartość za atrakcyjną cenę” do segmentów dominujących na rynku europejskim. Segment samochodów kompaktowych w Europie stanowi jedną czwartą całego rynku, przy czym hatchbacki odgrywają tu kluczową rolę i stanowią około 65% całkowitej sprzedaży w segmencie pojazdów kompaktowych.

Dzięki atrakcyjnej, opadającej linii dachu w stylu coupe i krótkim zwisom z przodu i z tyłu, nowy Cruze hatchback cechuje ten sam dynamiczny wygląd, co wersję sedan, i sprawia, iż staje się on natychmiast rozpoznawalny. Hatchback wykorzystuje tę samą konstrukcję integralnej ramy nadwozia (BFI) gwarantującą doskonałe właściwości jezdne, odpowiednio dobrane do europejskich gustów. Przekonali się już do niego klienci Chevroleta na całym świecie, a w 2010 roku sprzedaż modelu Cruze w wersji sedan przekroczyła prognozy i uczyniła z niego najlepiej sprzedający się samochód osobowy Chevroleta na świecie.

Przestrzeń bagażnika Cruze’a w wersji hatchback ma blisko 400 litrów pojemności i obejmuje dzieloną w stosunku 60/40 tylną kanapę. Wprowadzenie do sprzedaży zaplanowano na połowę 2011 roku.

Zdjęcia: Chevrolet