MotoNews.pl

Europejski debiut Chevroleta Aveo w wersji sedan w Genewie

04 marca 2011

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Chevrolet Aveo

Nowy Aveo – elegancki sedan Chevroleta – ma swoją europejską premierę w trakcie trwającego właśnie Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Patrząc z przodu, dostrzec można, iż wersje sedan i hatchback dzielą identyczny, zdecydowany wygląd z wyeksponowanymi, podwójnymi reflektorami przednimi, podwójnym grillem i kompaktowymi, wyprężonymi panelami nadwozia. Wznosząca się linia progów w wersji sedan jest szczególnie uderzająca i nadaje nowemu czterodrzwiowemu pojazdowi ekskluzywne linie, zaś łagodnie wybrzuszone nadkola mieszczące koła w rozmiarach do 17 cali podkreślają elegancki wygląd tego niewielkiego sedana.

Chevrolet zakłada, iż bardziej dojrzały design sedana, w przeciwieństwie do hatchbacka, przyciągać będzie innego rodzaju klientów, w szczególności rodziny. Walory praktyczne nowego auta są doskonale widoczne w ilości przestrzeni zapewnionej w tak niewielkim samochodzie. Przy długości 4,389 mm i szerokości 1,735 mm, nowe Aveo w wersji sedan jest dłuższe i szersze od obecnego modelu, co zapewnia mu bardziej przestronne wnętrze. Przestrzeń bagażowa jest jedną z największych w tej klasie i wynosi 502 litry.

Wnętrze nowego Aveo charakteryzuje się nowoczesnym designem widocznym w elementach takich, jak inspirowana motocyklami tablica przyrządów z analogowym obrotomierzem połączonym z cyfrowym prędkościomierzem.

Dostępna będzie bogata oferta silników benzynowych i diesla, obejmująca silniki benzynowe 1.2 l (70 KM i 86 KM), jednostkę o pojemności 1,4 litra (100 KM) oraz 1,6 litra (115 KM). Po raz pierwszy w historii Aveo oferowane będzie z dwoma wersjami silnika diesel o pojemności 1,3 litra (75 KM i 95 KM) z technologią Start/Stop. We wszystkich silnikach wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, takie jak inteligentny system zmiennych faz rozrządu, podwójne, ciągłe zmienne fazy rozrządu czy też technologia wtrysku paliwa common rail stosowana w silnikach diesla.

Po raz pierwszy zastosowana przez Chevroleta w małym samochodzie sześciostopniowa, automatyczna skrzynia biegów dostępna będzie opcjonalnie w wersjach Aveo 1.4 i 1.6 na większości rynków; w zależności od silnika dostępne będą pięcio- lub sześciostopniowa skrzynie biegów.

Aveo w wersji sedan i hatchback wejdzie do sprzedaży w całej Europie tego lata.

Zdjęcia: Chevrolet