MotoNews.pl

AC Schnitzer AS5 Sport S Saloon

03 marca 2011

Kategoria | AC Schnitzer  Tuning
Marka, model | ,
ACSchnitzer ACS5 SportS 7

Podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie AC Schnitzer prezentuje również model ACS5 Sport S Saloon bazujący na limuzynie BMW serii 5. Nie obyło się bez zwiększenia mocy silnika – skoczyła ona z 407 KM do 540 KM. Dzięki temu osiągi limuzyny zaczęły się zbliżać do sportowego poziomu: sprint z miejsca do 100 km/h zabiera mu 4,5 sekundy i może osiągnąć prędkość maksymalną 320 km/h. Rzut oka pod maskę wyjaśnia tajemnicę tych wyników – dyferencjał o ograniczonym uślizgu AC Schnitzera zapewnia, że potężna moc trafia dokładnie tam, gdzie jest potrzebna.

Podwójne, sportowe tłumiki w tyle z chromowanymi końcówkami rur wydechowych umieszczonymi po prawej i lewej stronie łączą ciekawy wygląd z mocnym brzmieniem. AC Schnitzer upewnił się także, że układ hamulcowy będzie potrafił okiełznać wzmocnioną jednostkę napędową – dzięki 8-tłoczkowym zaciskom po prawej i lewej stronie i ośmioczęściowemu zestawowi klocków hamulcowych z przodu nie będzie mieć z tym problemu. Wyczynowe zawieszenie sprawia, że limuzyna idealnie wchodzi w zakręty i wychodzi z nich.

AC Schnitzer zastosował także nowe komponenty poprawiające aerodynamikę nadwozia: spojler przedni z nowym, karbonowym elementem w środkowej części, karbonowe kanały wentylacyjne układu hamulcowego, nowe fartuchy boczne z włókna węglowego, specjalne otwory wentylacyjne w masce chłodzące silnik, tylny spojler dachowy, tylny spojler i poszerzenia tylnego fartucha oraz nowe, sportowe skrzydła po prawej i lewej stronie i karbonowy dyfuzor z tyłu.

Model prezentowany w Genewie ma kabinę wykończoną skórą, sportowe fotele kubełkowe z logo AC Schnitzer i aluminiowe elementy, takie jak: nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła czy obudowa jednostki kontrolnej systemu i-Drive.

ACS5 Sport S Saloon można zostać ozdobiony felgami o średnicy 20 lub 21 cali.