MotoNews.pl

Nowy Chevrolet Trax w barwach Manchester United debiutuje w Paryżu

01 października 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Chevrolet Trax 6

Jedną ze światowych premier, jakie mają miejsce podczas trwającego właśnie Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu jest nowy Chevrolet Trax. Amerykański producent wystawia na swoim stoisku nie tylko podstawową wersję nowego SUVa, lecz także specjalną edycję w barwach słynnego klubu piłkarskiego Manchester United. Wybór nieprzypadkowy, ponieważ Chevrolet jest jednym ze sponsorów brytyjskiej drużyny.

Chevrolet Trax to kompaktowy SUV z napędem na wszystkie koła. Jego napęd może stanowić silnik benzynowy lub wysokoprężny. Nabywcy będą mieć do wyboru:

  • 1,4 litrowy silnik benzynowy turbo o mocy 140 KM i maksymalnym momencie obrotowym 200 Nm współpracujący z 6-biegową przekładnią manualną lub automatyczną,
  • 1,6-litrowy silnik benzynowy wolnossący współpracujący z przekładnią manualną,
  • 1,7-litrowy diesla turbo o mocy 130 KM i maksymalnym momencie obrotowym 300 Nm współpracujący z przekładnią manualną lub automatem.

Napęd 4×4 będzie dostępny dla silników 1.4 turbo i diesla, a w wariantach Chevroleta Trax wyposażonych w ręczne skrzynie biegów oferowany będzie system Start/Stop.

Trax może się także pochwalić funkcjonalnym wnętrzem – fotele można ustawiać w ośmiu różnych kombinacjach, w tym m.in. złożyć na płasko fotel pasażera siedzącego z przodu. Maksymalna pojemność bagażowa SUVa to 1370 l. W wyższych wersjach wyposażeniowych Trax będzie także posiadać w standardzie multimedialny system Chevrolet MyLink wyświetlający informacje ze smartfona kierowcy na siedmiocalowym, kolorowym ekranie dotykowym.

Zapraszamy także do lektury wcześniejszego artykułu prezentującego Chevroleta Trax.

Zdjęcia: Chevrolet, opracowanie: BM