MotoNews.pl

Cztery nowe wersje VW Golfa R w Genewie

08 marca 2011

Kategoria | Targi
Marka, model | ,
VW Golf R 15

Golf R – topowa wersja modelu Golf na stoisku Volkswagena w Genewie pokazywana jest aż w czterech specjalnych wersjach. Koncepcyjne Golfy R wyróżniają się kolorami lakieru nadwozia i dwukolorowymi tapicerkami ze skóry we wnętrzu. Szczególnie sportowy charakter ma natomiast Golf R z akcentami z włókna węglowego.

Golfy R z nadwoziami w kolorze białym: “Oryx White” i stalowym: “Carbon Steel Grey” oraz dopasowanymi do nich wykończeniami ze skóry nappa we kabinie to luksusowe warianty modelu. “Oryx White” to wyrafinowany lakier o perłowym połysku. Pomalowany nim pojazd zaopatrzono w 19-calowe felgi Talladega i plakietki z literą „R”. We wnętrzu znajdziemy system foteli zapożyczony z Golfa R w wariancie wyposażeniowym Exclusive. Środkowe panele na przednich, sportowych fotelach i tylnej kanapie zostały dopasowane do nadwozia pod względem kolorystycznym. Tapicerkę wykonano ze skóry nappa, perforowanej w niektórych częściach oparć foteli. Perforowane elementy mają kolor czarny i kontrastują z pozostałą częścią obić. Jaśniejszy odcień znajdziemy na szwach wstawek drzwiowych, osłonie dźwigni zmiany biegów i dźwigni hamulca ręcznego oraz na obramowaniach czarnych dywaników. W kabinie zastosowano także aluminiowe detale wykończeniowe.
Druga wersja Golfa R w kolorze stalowym ma czerwono-czarną tapicerkę we wnętrzu. Ten pojazd także zaopatrzono w 19-calowe felgi z lekkich stopów i aluminiowe wykończenia.

Golf R o usportowionym wyglądzie prezentowany jest na osobnym stoisku. Wyróżnia go specjalny kolor nadwozia – szary „Space Grey”, 19-calowe felgi Talladega, pomarańczowe zaciski hamulcowe i obudowy lusterek z włókna węglowego. W kabinie tego Golfa R zamontowano specjalne, ergonomiczne fotele obite czarną skórą nappa na oparciach i zagłówkach i antracytową nappą na siedzeniach. Środkowe panele foteli wykonano ze skóry o jaśniejszym odcieniu szarości. W kabinie znajdziemy również pomarańczowe akcenty kolorystyczne powtarzające motyw barwny zacisków hamulcowych. We wnętrzu zastosowano także wykończenia z włókna węglowego przy sportowej kierownicy, dźwigni zmiany biegów i na progach. Powierzchnię paneli drzwiowych za klamkami pokryto czarnym lakierem fortepianowym, to samo wykończenie znalazło się na panelu przełączników sterujących opuszczaniem i podnoszeniem szyb i na panelu wokół dźwigni zmiany biegów.

Kolejny pojazd polakierowano na niebieski odcień “Aplomb Blue.” Zaopatrzono go w 19-calowe, srebrne felgi “Glendale”. Podobnie jak w modelu opisanym powyżej obudowy lusterek, liczne akcenty we wnętrzu kabiny i nakładki na progi drzwiowe wykonano z włókna węglowego. Fotele przystosowane do sportowego stylu jazdy są bardzo lekkie i wyjątkowo wytrzymałe. Obito je elegancką, czarną nappą na zewnętrznych krawędziach i oparciu i niebieską w pozostałych częściach. Wewnętrzne segmenty i uchwyty sportowej kierownicy obitej skórą wykonano z tzw. karbonowej skóry, która ma charakterystyczną strukturę włókna węglowego.

Zdjęcia: Volkswagen, opracowanie: BM