MotoNews.pl

Mercedes klasy S po przeróbkach Inden Design

16 marca 2011

Kategoria | Inden  Tuning
INDEN Mercedes S500 S65 AMG 9

Inden Design, tuner z niemieckiej Hesji pokazał nam jak przebudować Mercedesa S64 AMG. Modyfikacjom uległy: przednia część nadwozia, progi boczne i tylny dyfuzor. Zainstalowano także światła do jazdy dziennej i poprawiono wygląd lusterek bocznych. Nadwozie zyskało także na dodaniu chromowanych detali pokrytych matową warstwą w kolorze węgla drzewnego.

Dzięki zastosowaniu nowego układu wydechowego ze stali nierdzewnej z dwoma końcówkami rur wydechowych umieszczonymi z prawej i lewej strony tyłu nadwozia moc silnika V12 BiTurbo wzrosła do 420 KM. Pojazd porusza się na oponach w rozmiarze 265/30-20 z przodu i 275/30-20 z tyłu zamontowanych na 20-calowych felgach.
Mercedes został obniżony o 50 mm, a tarcze hamulcowe zaopatrzono w 6-tłoczkowe zaciski z przodu i 4-tłoczkowe zaciski z tyłu.

Wnętrze wykończono dwukolorową skórą połączoną z czarną Alcantarą. Drewniane elementy wykończeniowe zastąpiono detalami z włókna węglowego. By dostosować wystrój kabiny do ulepszonych osiągów tarczę prędkościomierza wymieniono na taką, której skala kończy się na 360 km/h.

Zdjęcia: Inden Design, opracowanie: Bm