MotoNews.pl

Bentley Continental Supersports Convertible ISR wchodzi do sprzedaży

21 kwietnia 2011

Kategoria | Premiery
Bentley Continental Supersports Convertible ISR wchodzi do sprzedaży

Continental Supersports Convertible ISR (Ice Speed Record) to najmocniejszy kabriolet Bentley’a, jaki kiedykolwiek stworzyła ta firma. Wyróżnia się też najbardziej radykalną stylistyką. Zadebiutował w tym roku podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Ten nowy model zostanie wyprodukowany w liczbie zaledwie 100 egzemplarzy i właśnie wchodzi do sprzedaży. Limitowana edycja powstała dla upamiętnienia ustanowienia przez Juhę Kankunena w kabriolecie Continental Supersports światowego rekordu w prędkości na lodzie.

Continental Supersports w wersji kabrio posiada napęd na wszystkie koła i 6-litrowy, 12-cylindrowy, turbodoładowany silnik W12, który może korzystać zarówno ze zwykłej benzyny, jak i biopaliwa. Odznacza się mocą 640 KM (471 kW) i maksymalnym momentem obrotowym 800 Nm. Jednostka napędowa współpracuje z 6-biegową przekładnią automatyczną Quickshift. ISR przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4 sekundy, a do 160 km/h w 9,4 sekundy. Przyspieszenie z prędkości 80 do 120 km/h zabierze mu zaledwie 2,5 sekundy. Moc silnika pomagają okiełznać karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe o średnicy 420 mm z przodu i 356 mm z tyłu, z ośmiotłoczkowymi zaciskami z przodu. Pojazd porusza się na wyczynowych oponach Pirelli o wymiarach 275/35ZR20.

Bentley Continental Supersports Convertible ISR jest dostępny w trzech kolorach nadwozia, a jego kabinę wykończono skórą i alcantarą. We wnętrzu znajdziemy także elementy z włókna węglowego ozdobione czerwonymi akcentami.

Cena tego arcydzieła motoryzacji to 189 300 funtów szterlingów.

Zdjęcia: Bentley, opracowanie: BM