MotoNews.pl

Pierwsze zdjęcia Astona Martina V12 Zagato

20 maja 2011

Kategoria | Premiery
Aston Martin V12 Zagato 9

Jutro zadebiutuje na żywo podczas Concorso d’Eleganza w Villa d’Este, a dziś możemy już oglądać jego zdjęcia – kolejny wspólny projekt Astona Martina i Zagato ujrzał światło dzienne. V12 Zagato postało z okazji 40 rocznicy stworzenia przez brytyjskiego producenta i włoską firmę modelu DB4GT Zagato.

Pierwszy praktyczny test Aston Martin V12 Zagato przejdzie w dniach 25 i 26 czerwca, kiedy weźmie udział w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu na Nurburgring.

Nowy pojazd autorstwa Astona Martina i Zagato napędza 6-litrowa jednostka o mocy 517 KM i maksymalnym momencie obrotowym 570 Nm. Napęd przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej, zautomatyzowanej przekładni manualnej, dwutarczowego sprzęgła Twin Plate i dyferencjału o ograniczonym uślizgu.

Nadwozie V12 Zagato wykonano ręcznie z aluminium i wymodelowano przy użyciu tradycyjnych technik. By spełnić wymagania FIA dotyczące udziału w wyścigach Aston Martin zamontował w dwuosobowym coupe specjalną, stalową klatkę bezpieczeństwa i zawieszenie o dwóch wahaczach poprzecznych z przodu i z tyłu oraz z regulowanymi amortyzatorami Multimatic DSSV.

Zdjęcia: Aston Martin