MotoNews.pl

DMC przedstawia: Lamborghini LP540 GT3 Generazioni

13 czerwca 2011

Kategoria | DMC  Tuning
Lambo Gallardo LP540 GT3 Generazioni 4

Niemiecka firma tuningowe DMC przedstawiła swoją wizję jednego z modeli Lamborghini – nosi nazwę: LP540 GT3 Generazioni. Pojazd powstał dla uczczenia podwójnego zwycięstwa Fabio Babiniego i Matteo Zucchiego na torze Silverstone w drugiej rundzie serii wyścigów Lamborghini Blancpain Super Trofeo, co miało miejsce 5 czerwca.

Samochód zyskał mnóstwo nowych elementów poprawiających aerodynamikę nadwozia oraz osiągi. Najbardziej rzucają się w oczy dodatki z włókna węglowego, takie jak nowy fartuch przedni GT3, spojler, wyjątkowo szerokie błotniki, poszerzone fartuchy boczne, nowy zderzak tylny, dyfuzor i tylne skrzydło o zmodyfikowanym kształcie, które można także zamówić w wersji wykonanej z włókna szklanego. Do tego dochodzą 20-calowe felgi pokryte specjalnym lakierem. We wnętrzu znajdziemy karbonową kierownicę i klamki drzwi, niektóre elementy foteli wykonano również z włókna węglowego.

LP540 GT3 Generazioni ma przeprogramowaną jednostkę kontrolną silnika, dzięki czemu 5,2-litrowy V10 wzmocnił się z 540 KM do 566 KM, a jego maksymalny moment obrotowy to 645 Nm.

Zdjęcia: DMC, opracowanie: BM