MotoNews.pl

RS Project, czyli jak nowego VW Beetle’a widzą fani

13 czerwca 2011

Kategoria | Tuning
RS Project, czyli jak nowego VW Beetle’a widzą fani

Entuzjaści modeli Volkswagena z portalu VWvortex tak bardzo ekscytowali się nowym modelem Beetle na 2012 rok i tak długo zarzucali jego redakcję swoimi interpretacjami pojazdu stworzonymi w Photoshopie, że ta w końcu postanowiła wybrać jeden z pomysłów i zobaczyć, jak sprawdziłby się w praktyce. Niestety w USA dostępnych jest tylko kilka egzemplarzy Beetle 2012 w przedprodukcyjnej wersji pokazowej i nie są one dopuszczone do ruchu drogowego. Dlatego redaktorzy VWvortexu skupili się na modyfikacjach wizualnych, zwłaszcza, że rezultat pracy o nazwie „Stage I” (etap I) miał zostać pokazany na początku czerwca na konferencji amerykańskich dealerów VW i mieli tylko dwa i pół tygodnia czasu na skończenie modyfikacji.

Beetle po tuningu posiada zestaw 20-calowych felg VMR710 wykończonych pomarańczowym lakierem, a na nich zamontowano opony Continental ExtremeContact DW w rozmiarze 245-35ZR20. By zrównoważyć rozmiar opon i felg przednie hamulce wymieniono na produkt Brembo Stage II z 14-calowymi, nawiercanymi tarczami i 4-tłoczkowymi zaciskami. Zawieszenie wymieniono na produkt H&R przeznaczony dla Golfa/GTI6 i nieco obniżono. Nowe są także końcówki rur wydechowych. Nadwozie ozdobiono grafiką w stylu Porsche GT3RS.

Redaktorzy z VWvortex planują kolejny etap tuningu, gdy pojawi się już pierwsza wersja produkcyjna Beetle’a, a wtedy mają zamiar zająć się m.in. silnikiem, układem wydechowym i mechanizmem różnicowym.

 

 

Zdjęcia: VWvortex, opracowanie: BM