MotoNews.pl

MINI Countryman Cooper według Wetterauer Engineering

22 czerwca 2011

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
MINI Countryman Cooper 13

Wetterauer Engineering GmbH nie jest specjalnie znaną firmą zajmująca się tuningiem, ale chyba warto przyjrzeć się bliżej efektom pracy niemieckich specjalistów. Przedstawili oni ostatnio dość ciekawą interpretację MINI, a konkretnie modelu Countryman Cooper S.

Pierwszy pojazd MINI z napędem na wszystkie koła zyskał niecodziennie wyglądające nadwozie za sprawą specjalnej, matowej folii w odcieniu brązowym, jaką go pokryto. Dach, fartuchy boczne, przedni i tylny, obudowy lusterek zewnętrznych i spojlery wykonano z włókna węglowego. Do tego wszystkiego dodano zestaw 18-calowych felg marki ATS, na których zamontowano ogumienie w rozmiarze 225/45 R18. Specjaliści z Wetterauer Engineering zadbali nawet o takie drobiazgi, jak wymiana końcówek rur wydechowych z błyszczących na matowe, by lepiej pasowały do folii na nadwoziu.

We wnętrzu zamontowano sportowe fotele kubełkowe o konstrukcji z włókna węglowego obite czarną skorą z jasno brązowymi lamówkami. Za osłonami słonecznymi ukryto diody LED. Kabinę wyposażono także w iPada.

Niemcy wymienili także układ wydechowy, zamontowali sportowe zawieszenie H&R i przeprogramowali jednostkę kontrolną silnika, dzięki czemu z pojemności 1,6 l uzyskuje ona 235 KM zamiast standardowych 184 KM i maksymalny moment obrotowy 355 Nm zamiast seryjnych 240 Nm.

Zdjęcia: Wetterauer Engineering, opracowanie: BM