MotoNews.pl

MINI Countryman z okazji 150 rocznicy zjednoczenia Włoch

14 lipca 2011

Kategoria | Romeo Ferraris  Tuning
Marka, model | ,
Romeo Ferraris Mini Countryman 10

Z okazji 150 rocznicy zjednoczenia Włoch miejscowy tuner – Romeo Ferraris przygotował specjalną wersję modelu MINI Countryman w stylu WRC. Dokładniej mówiąc, bazuje ona na MINI Countryman’ie w wersji Cooper S.

Specjaliści z Romeo Ferraris zwiększyli moc 1,6-litrowego silnika turbo z wtryskiem bezpośrednim o 43 KM, a jego maksymalny moment obrotowy o 88 Nm. Udało się to dzięki zamontowaniu nowego filtra powietrza i intercoolera oraz przeprogramowaniu jednostki kontrolnej silnika i wymianie układu wydechowego na nowy, wyposażony w dwustucelowy konwerter katalityczny.

Zmodyfikowano także zawieszenie, zamontowano układ hamulcowy Brembo z tarczami o wymiarach 328 x 28 mm, felgi OZ Racing Superleggera III Forged i opony Yokohama Advan Sport.

Nadwozie polakierowano na niebiesko, z dwoma sportowymi pasami w kolorze chromu biegnącymi wzdłuż całego kadłuba, dachem w tym samym odcieniu, chromowanymi obudowami lusterek bocznych, przyciemnionymi kloszami reflektorów i grafitowymi akcentami.

We wnętrzu znalazło się miejsca dla skórzanej tapicerki z niebieskimi przeszyciami oraz licznych haftowanych emblematów specjalnej edycji MINI.

Zdjęcia: Romeo Ferraris, opracowanie: BM