MotoNews.pl

AC Schnitzer we Frankfurcie przedstawi zmodyfikowane BMW serii 1 M

12 września 2011

Kategoria | AC Schnitzer  Tuning
Marka, model | ,
AC Schnitzer BMW seria1 M 11

Kolejną niespodzianką, jaką niemiecki tuner AC Schnitzer przygotował na frankfurckie targi motoryzacyjne będzie program indywidualizacji BMW serii 1 M. Obejmuje on poprawki w aerodynamice nadwozia i zwiększenie osiągów BMW.

Po kuracji wzmacniającej AC Schnitzera 3-litrowy, 6-cylindrowy silnik serii 1 M coupe zwiększył swoją moc z 340 KM do dumnych 400 KM. Niestety nie wiemy, jak to wpłynęło na maksymalny moment obrotowy, ale można spokojnie założyć, że był to wpływ pozytywny,

Zestaw poprawiający aerodynamikę nadwozia obejmuje przedni spojler z włókna węglowego, nowy grill, nową maskę silnika z dwoma wlotami powietrza, skrzydło na pokrywie bagażnika i spojler dachowy oraz karbonowy spojler tylny ze zintegrowanym dyfuzorem i przeprojektowane przednie błotniki.

BMW otrzymało również nowy układ wydechowy z dwoma tłumikami, wyścigowe zawieszenie adaptacyjne i wzmocnione hamulce z dyskami 280 x 35 mm wyposażonymi w 6-tłoczkowe zaciski z przodu i 355 x 32 mm z 4-tłoczkowymi zaciskami z tyłu.

Kierowca coupe BMW serii 1 M w interpretacji AC Schnitzer będzie mógł posługiwać się nową, sportową kierownicą pokrytą alcantarą i aluminiowymi nakładkami na pedały gazu, hamulca i sprzęgła.

Zdjęcia: AC Schnitzer, opracowanie: BM