MotoNews.pl

Mazda RX-8 Spirit R

07 października 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Mazda RX-8 SPIRIT R 2

Mazda Motor Corporation zapowiedziała, że w listopadzie tego roku na rynku japońskim pojawi się w sprzedaży specjalna edycja modelu RX-8 o nazwie Spirit R. Produkcja Mazdy RX-8 zostanie oficjalnie zakończona w czerwcu 2012 roku, a Spirit R to ostatnia edycja specjalna tego modelu, która zgodnie z założeniami producenta ma się sprzedać w liczbie 1000 egzemplarzy.

RX-8 Spirit R bazuje na Mazdzie RX-8 Type RS z 6-biegową przekładnią manualną i Type E z 6-biegową przekładnią automatyczną. Jej nazwa nawiązuje do ostatniej limitowanej edycji Mazdy RX-7.

Spirit R wyróżnia wygląd foteli i kolorowe, 19-calowe felgi z lekkich stopów, specjalne plakietki z napisem Spirit R, czerwone zaciski hamulcowe, wykończenia z czarnego lakieru fortepianowego we wnętrzu, stworzone specjalne dla tej edycji kubełkowe fotele Recaro oraz opony w rozmiarze 225/40R19 89W. Obicia foteli wykonano z czarnej skóry z czerwonymi szwami, podobnie potraktowano kierownicę i dźwignię hamulca ręcznego. Konsolę środkową, podłokietniki i pokrywę schowka w konsoli tylnej pokryto skórą syntetyczną, również z czerwonymi szwami. Spirit R ma także sportowe zawieszenie.

Pojazd będzie dostępny w trzech kolorach nadwozia: metalicznym srebrnym, błyszczącym czarnym i perłowo-białym.

Zdjęcia: Mazda, opracowanie: BM