MotoNews.pl

ARK Performance Hyundai Veloster na SEMA Show 2011

07 października 2011

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
ARK Performance Hyundai Veloster na SEMA Show 2011

Na tegorocznych targach SEMA w Las Vegas, które odbędą się w dniach 1-4 listopada, zadebiutuje ARK Performance Hyundai Veloster. Pojazd ten ma z jednej strony być samochodem sportowym oferowanym za rozsądną cenę, a z drugiej legitymować się osiągami, jakimi pochwalić się mogą auta biorące udział ekstremalnych formach sportów motorowych.

Pod maską ulepszonego Velostera znajdzie się 1,6-litrowy silnik GDI ze specjalną turbosprężarką Twin Scroll, dzięki czemu jego moc zwiększyła się z 138 do 210 koni mechanicznych. Na polepszenie osiągów Hyundaia wpłyną także na pewno nowy układ wydechowy ARK GRIP z podwójnymi końcówkami rur wydechowych, zestaw wzmacniający hamulce ARK Six-Pot Big Brake Kit i chłodnica oleju marki ARK Performance.

Nadwozie tego wyjątkowego Velostera polakierowano na szaro z napisami i ozdobnymi elementami w kolorze jarzeniowej zieleni. Z tyłu zamontowano skrzydło ARK SFX, z przodu kratkę atrapy chłodnicy ARK CFX Designs, a standardowe reflektory wymieniono na specjalne, marki OneEighty.

We wnętrzu poszalała firma JPM Coachworks, specjalizująca się w wykończeniach wnętrz samochodowych i zajęła się specjalnymi obiciami foteli, deski rozdzielczej i podsufitki. Zamontowano tam także wzmacniacze Image Dynamics Q450.4, system audio marki Adam Perry i sportowe pedały gazu, hamulca i sprzęgła marki ARK Performance. Kabinę wzmocniono klatką bezpieczeństwa wykonaną przez firmę Jason Noren Fabrications.

 

Zdjęcia: ARK Performance, opracowanie: BM