MotoNews.pl

Honda na Tokyo Motor Show pokaże miejskie pojazdy przyszłości

10 listopada 2011

Honda AC-X 1

Honda weźmie udział w 42 wystawie motoryzacyjnej w Tokio, która rozpocznie się 3 grudnia, i przygotowała z tej okazji szereg nowych pojazdów koncepcyjnych. Część stoiska japońskiego producenta zajmą nowoczesne modele dwu-, trój- i czterokołowe, które mają w przyszłości stać się środkami lokomocji dla osób dojeżdżających do pracy w miastach. W sekcji samochodowej zwiedzający będą mogli oglądać serię nowych minipojazdów N Concept, które mimo niewielkich rozmiarów mają oferować we wnętrzu zaskakująco dużą przestrzeń. W Tokio pokazany zostanie nawet pierwszy model produkcyjny z tej serii – N BOX. Poza tym Honda zaprezentuje kilka koncepcyjnych pojazdów z napędem elektrycznym:

AC-X
Pojazd z napędem hybrydowym typu plug-in nowej generacji, którym pasażerowie będą mogli wygodnie i przyjemnie przemieszczać się zarówno na krótkich, jak i dłuższych dystansach. Kierowca będzie mógł wybrać między trybem „napędu silnikowego”, dającym mu możliwość bardziej agresywnej jazdy, a trybem „jazdy automatycznej”.

MICRO COMMUTER CONCEPT
Niewielki, futurystyczny, miejski pojazd z napędem elektrycznym stworzony głównie z myślą o dojazdach do pracy i z pracy do domu. Ma stanowić tanie rozwiązanie sprawiające, że ludzie będą bardziej mobilni. Jego nadwozie będzie można indywidualizować w zależności od potrzeb właściciela. Dzięki współpracy Hondy z centrami badań i rozwoju w pojeździe będzie można umieścić i przewieźć Motor Compo – innowacyjny „rower” Hondy z napędem elektrycznym.

SMALL SPORTS EV CONCEPT (nazwa tymczasowa)
Sportowy model z napędem elektrycznym nowej generacji, który – jak zapowiada producent – ma maksymalizować radość z jazdy, a jednocześnie nie szkodzić środowisku.

Zdjęcia: Honda, opracowanie: BM