MotoNews.pl

Trzy spektakularne wersje Bugatti Veyron Grand Sport w Dubaju

10 listopada 2011

Kategoria | Rynek Premium  Targi
Marka, model | ,
Bugatti Veyron 9

Wiadomo, że bogaci szejkowie z Bliskiego Wschodu to jedni z najlepszych klientów producentów dóbr luksusowych, dlatego nic dziwnego w tym, że Bugatti przygotowało aż trzy specjalne warianty kabrioletu Veyron 16.4 Grand Sport z myślą o trzecim już, międzynarodowym salonie motoryzacyjnym w Dubaju, który rozpoczął się dzisiaj.

Pierwszy Grand Sport prezentowany podczas Dubai Motor Show wyróżnia się dwukolorowym nadwoziem. Pokryto je jasnożółtym lakierem, a w dole ozdobiono czarnymi elementami z włókna węglowego i czarnymi felgami. Uderzający kontrast między czernią a żółcią, ulubionymi kolorami Ettore Bugattiego, wykorzystano także we wnętrzu, gdzie fotele obito żółtą skórą zeszytą czarnymi nićmi. Konsolę środkową wykonano z czarnego włókna węglowego, a deskę rozdzielczą, kierownicę i dźwignię zmiany biegów pokryto czarną skórą z żółtymi przeszyciami. Ten specjalny wariant Veyron’a Grand Sport kosztuje – bagatela – 1,58 miliona euro.

Drugi Grand Sport również ma dwukolorowe nadwozie – górną część wykonaną z niebieskiego włókna węglowego obramowuje dolna część z polerowanego, anodyzowanego aluminium. Felgi również wykonano z błyszczącego aluminium. Ten sam materiał znajdziemy na kratce atrapy chłodnicy i wokół wlotów powietrza z przodu. Wnętrze kabiny wykończono w całości skórą w kolorze mandarynkowym. Jedynie panele drzwiowe, deskę rozdzielczą, kierownice i konsolę środkową pokryto ciemnoniebieską skórą zeszytą pomarańczowymi nićmi lub niebieskim włóknem węglowym. Za niebiesko-pomarańczowego Veyrona zapłacić trzeba 1,74 mln euro.

W trzecim wariancie Veyron’a Grand Sport wykorzystano stworzone niedawno włókno węglowe w kolorze zielonym, które uzupełniono polerowanym aluminium. Wnętrze również utrzymano w odcieniach zieleni i srebra. Koszt takiego cacka to również 1,74 mln euro.

Zdjęcia: Bugatti, opracowanie: BM